reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2022

Gorąca noc w powiecie – cztery pożary


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGorąca noc w powiecie – cztery pożary - Grodzisk News


Strażacy mieli pełne ręce roboty nie tylko w związku z porywistym wiatrem, który nawiedził nasz powiat. W nocy z poniedziałku na wtorek doszło też do czterech pożarów.


W poniedziałek burza z gradem i silnym wiatrem spowodowały wiele szkód w regionie. Łącznie strażacy z naszego powiatu odnotowali ponad 220 zgłoszeń. Jednak pracy przysporzył im nie tylko wiatr – wybuchły również cztery pożary nie związane z wichurą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwszy pożar wybuchł tuż prze godz. 23.00 w Kozerkach na ul. Merkurego. – Ogień pojawił się w jednej z firm. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) oraz dwa zastępy z OSP Jaktorów. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono pożar budynku, spaleniu uległo wyposażenie kuchni. W budynku znajdowała się jedna osoba, która ewakuowała się przed przybyciem strażaków i nie wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Działania zakończono o godz. 0.17 – mówi nam Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Tuz po otrzymaniu zgłoszenia z Kozerek, strażacy otrzymali wezwanie do pobliskiego Janinowa. – O godz. 23.03 wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego na ul. Tureckiej w Janinowie. Na miejsce wysłano tam aż dziewięć zastępów: trzy zastępy z JRG Grodzisk Mazowiecki, trzy z JRG z Żyrardowa, dwa z OSP z Grodziska Mazowieckiego i jeden z OSP Jaktorów. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar całego poddasza budynku jednorodzinnego. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem straży – były to dwie osoby, a jedna z nich podtruła się dymem i jej udzielono pomocy przez zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana kobieta nie wymagała hospitalizacji i pozostała na miejscu – opisuje rzecznik grodziskiej straży pożarnej. – W pierwsze fazie akcji działania były prowadzone za pomocą podnośnika ze względu na utrudniony dostęp do wnętrza budynku, a było to związane z tym, że pożarem objęta była również klatka schodowa o konstrukcji drewnianej. W kolejnym etapie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru od wewnątrz, a także przeprowadzili niezbędne prace rozbiórkowe. Działania zakończono o godz. 2.19 – dodaje.

Następne zgłoszenie dotyczyło Międzyborowa. O godz. 23.36 strażacy otrzymali zgłoszenie z ul. Okrężnej gdzie miał miejsce pożar elementów obudowy kominka w parterowym domu jednorodzinnym. Aby ugasić pożar należało rozebrać elementy tego kominka. Na miejscu był jeden zastęp z OSP Międzyborów. Nikt nie został poszkodowany. Działania zostały zakończono o godz. 0.18.

O godz. 23.48 wpłynęło zgłoszenie o ostatnim jak dotąd pożarze, tym razem z Bronisławowa. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z OSP Boża Wola. Pożar był dość nietypowy. – Pożarem objęta była część elewacji budynku oraz ocieplenie styropianowe pod wylewką podłogi na parterze. W celu ugaszenia pożaru niezbędne było rozkucie około czterech metrów kwadratowych posadzki betonowej w miejscach wystąpienia zarzewi ognia. Ponadto strażacy ugasili około 10 mkw elewacji – zaznacza Krzysztof Stefaniak. Nikomu nic się nie stało. Działania zostały zakończone o godz. 1.22.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.