25 07 2015

Filmowy rozkład jazdy

25.07.2015, godz.: 10:11
Filmowy rozkład jazdy
fot. Filmweb

Kolejna część „Terminatora”, „Magic Mike XXL”, zbierająca znakomite recenzje animacja od Pixara oraz dokument o Edwardzie Snowdenie – to propozycje grodziskiego kina na najbliższe dni.

PROJEKCJE CODZIENNE (OD NIEDZIELI DO CZWARTKU)
„Terminator: Genisys”
Kolejna część serii o walce ludzkości z cyborgami. Początek filmu to rok 2029. John Connor stoina czele ludzkich rebeliantów, którzy próbują wyzwolić się z niewoli, do której wpędziły ich maszyny.  Aby zapewnić ludzkości lepszą przyszłość wysyła porucznika Kyle’a Reese’a… w przeszłość do roku 1984, aby chronić Sarę Connor – matkę Johna.
Występują: Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney

„W głowie się nie mieści”
Najnowszy film animowany ze stajni Pixara opowiada historię dziewczynki o imieniu Riley. Kiedy ta wraz z z rodzicami opuszcza rodzinne strony i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole.

„Magic Mike XXL”
Dalszy ciąg historii striptizerów z grupy Kings of Tampa. Akcja filmu dzieje się trzy lata po tym jak Mike będąc u szczytu sławy, zakończył karierę striptizera. Teraz pozostali członkowie Kings of Tampa są gotowi skończyć z tym zajęciem. Jednak karierę chcą zakończyć z wielkim hukiem.
Występują: Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Kevin Nash

KINO Z DOKUMENTEM (CZWARTEK 30 LIPCA)
„Citizenfour” (19.00)
Nagrodzony oscarem dokument o Edwardzie Snowdenie autorstwa Laury Poitras. W styczniu 2013 r. reżyserka pracująca nad kolejnym filmem dokumentalnym o Ameryce, nagle otrzymała wiele zakodowanych maili z nieznanego źródła. Autor podpisywał się „Citizenfour”. Napisał, że ma dowody na nielegalne podsłuchy na wielką skalę prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) we współpracy z wieloma zagranicznymi służbami bezpieczeństwa. Pięć miesięcy później Poitras poleciała do Hongkongu z dziennikarzami „The Guardian” Glennem Greenwaldem i Ewenem Mac Askillem, gdzie sfilmowali rozmowy z mężczyzną. Okazało się, że autorem tych wiadomości był właśnie Snowden. Film jest budzącym grozę thrillerem dokumentalnym ujawniającym, że żyjemy w czasach w których inwigilacja rządów w ludzką prywatność rozrosła się na niespotykaną wcześniej skalę.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.