05 09 2018

Eleni gwiazdą grodziskich dożynek

05.09.2018, godz.: 20:49
Eleni gwiazdą grodziskich dożynek
Fot. centrumkultury.eu

Poznaliśmy szczegóły Dożynek Powiatowo-Gminnych oraz Pikniku Zbożowego w Grodzisku. Tradycyjnie imprezę zainauguruje jarmark produktów regionalnych. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Eleni.

Jarmark odbędzie się 23 września na placu targowym przy ul. Montwiłła. Przed południem zaczną się tam rozstawiać wystawcy oferujący, lokalne produkty, często z domowych manufaktur. Będą wyroby gastronomiczne, rękodzielnicze, ceramiczne i wiele innych bibelotów.

Po jarmarku, o godz. 14.00 odbędzie się godzinny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą Tomasza Kirszlinga. Następnie zaplanowano polową mszę świętą w oprawie muzycznej chóru Cantata dyrygowanego przez Barbarę Paszkiewicz.

Po nabożeństwie rozpocznie się Piknik Zbożowy, a na nim degustacje, konkursy i prelekcje. Później nastąpi rozstrzygnięcie konkursów gminnych i powiatowych na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. O 16.30 ma wystartować koncert Macieja Klocińskiego wraz z zespołem – przeboje 20-lecia międzywojennego, warszawskie piosenki. Będzie to niejako przystawka przed muzycznym daniem głównym, czyli występem piosenkarki Eleni. Początek o godz. 18.00. Imprezę zwieńczy wieczorna potańcówka przy akompaniamencie zespołu 4 Kiery.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata