TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

07 2016

Dziś inauguracja Dni w Diecezjach ? także w naszym regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki
Do Grodziska pielgrzymi przybyli już 18 lipca. Łącznie około 260 osób, przede wszystkim z Hondurasu, Pakistanu i Indii. ? Przez tych kilka dni, które pielgrzymi spędzą w Grodzisku oddzielny program atrakcji przygotowały dla nich parafie, w tym wyjazdy np. do Niepokalanowa czy do warszawskich muzeów. Odrębną ofertę przygotowało dla nich miasto. Zresztą ? zarówno dla nich, jak i mieszkańców, ponieważ chcielibyśmy, aby te dni upłynęły na integracji i wspólnym świętowaniu ? zaznacza Aneta Caban, szefowa wydziału promocji w grodziskim magistracie.

A zatem co przygotowało miasto? Za nami uroczysta ewangelizacja mieszkańców w centrum miasta, a przed nami ? dziś o godz. 20.00 przemarsz spod pomnika Józefa Chełmońskiego do kościoła św. Anny, w którym mieszkańcy oraz pielgrzymi uczestniczyć będą w dwujęzycznym nabożeństwie. Dwa dni później, ponownie o godz. 20.00 w kościele przy ul. Piaskowej 21 obejrzymy spektakl teatralny grupy akademickiej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po przedstawieniu odbędzie się nabożeństwo adoracyjne w intencji młodzieży i pokoju na świecie.

W niedzielę młodzi pielgrzymi będą zaś mogli uczestniczyć w koncercie z cyklu ?Klasyka w parku?. Najpierw o godz. 17.00 wystąpi znakomita wokalistka Magda Piskorczyk w hołdzie Mahalii Jackson, a po niej na scenę wkroczy znany na świecie i bardo energetyczny zespół gospel. Peter Mante?s Gospel Project.

Milanówek
Milanowski magistrat również zamierza godnie ugościć pielgrzymów. Prócz atrakcji ?parafialnych? zaplanowano uroczyste przywitanie (20 lipca o godz. 19.00 w hali przy ul. Szkolnej), dzień później spacer ulicami Milanówka wraz opowieściami o historii miasta. A to nie koniec. ? 22 lipca zaplanowaliśmy piknik integracyjno-sportowy na stadionie przy ul. Turczynek, a w razie niepogody przeniesiemy go do hali ? mówi Daria Gągała z milanowskiego urzędu miasta. 24 lipca pielgrzymi również spędzą na piknikowaniu, ale będzie to czas spędzany wedle uznania z rodzinami, które przyjęły ich pod swój dach.

Podkowa Leśna
W drugim z miast ogrodów na uwagę zasługują dwa wydarzenia w tym piknik integracyjny, podczas którego poznawać się będą pielgrzymi przebywający w Podkowie. ? Zorganizowaliśmy dla nich w szkole przy ul. Jana Pawła II specjalną wioskę. Będzie się tam wspólnie bawić przeszło 70 młodych ludzi. Z kolei 24 lipca zaplanowaliśmy piknik w Parku Miejskim połączony z koncertem zespołu Łukasza Pawlika (syna Włodka Pawlika ? red.), który da klimatyczny występ zatytułowany ?Samotna podróż? ? opowiada Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Jaktorów
Gmina Jaktorów nie podała informacji jakoby planowała zorganizować dodatkowe ?pozaparafialne? atrakcje dla pielgrzymów. Zachęca za to okazania zagranicznym gościom życzliwości. ? Przywitajmy wszyscy naszych gości, którzy w drodze na Światowe Dni Młodzieży spędzą u nas kilka dni, okazując im słynną w świecie Polską gościnność, uśmiech, a jeżeli ktoś czuje się na siłach to i przyjazną rozmowę. Niech zobaczą, że Polska to piękny i gościnny kraj do którego warto powrócić ? apelują jaktorowscy włodarze.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.