reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

22

02 2024

Duże zainteresowanie budową Ośrodka Kultury w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Duże zainteresowanie budową Ośrodka Kultury w Książenicach - Grodzisk News


Grodziski magistrat nie zamknął jeszcze naboru ofert w przetargu na budowę Ośrodka Kultury w Książenicach. W postępowaniu spływa bowiem wiele pytań od potencjalnych wykonawców odnośnie do szczegółów realizacji inwestycji. To znak, że zainteresowanie udziałem w przetargu jest duże, a to z kolei znacząco zwiększa szanse na jego pozytywne rozstrzygnięcie.


Informację o znaczącym zainteresowaniu firm tą inwestycją potwierdził w rozmowie z nami wiceburmistrz Grodziska. – Spływa bardzo wiele pytań do specyfikacji przetargu, a to oznacza, że dużo firm chciałoby podjąć się budowy ośrodka w Książenicach. Ogólnie biorąc widzimy na rynku tendencję wskazującą duże zainteresowanie przedsiębiorstw tego rodzaju inwestycjami. Mieliśmy tego przykład przy okazji przetargu na budowę przedszkola przy ul. Okrężnej (w przetargu wpłynęło 27 ofert – przyp. red.) – mówi nam Tomasz Krupski, pierwszy zastępca burmistrza Grodziska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urzędnicy są zatem dobrej myśli w kwestii wyłonienia wykonawcy już w pierwszym przetargu. – Tak duże zainteresowanie na poziomie pytań wskazuje, że w przetargu nie zabraknie ofert. My zaś chcemy już na tym etapie sprawić, by złożone propozycje pochodziły tylko od najlepszych i najskuteczniejszych wykonawców – podkreśla wiceburmistrz Tomasz Krupski.

Włodarz ocenia, że w marcu postępowanie przetargowe powinno się zakończyć. Wówczas poznamy firmę wykonawczą, która wiosną zabierze się do prac.

Przypomnijmy zatem. Zgodnie z zamówieniem, ośrodek ma powstać przy ul. Marylskiego. Kształt bryły budynku ma nawiązywać do istniejących sąsiednich obiektów zespołu szkolno-przedszkolnego przy tej samej ulicy. Budynek ma mieć wymiary 27x 24 m. Środkowa część bryły budynku przykryta została stropodachem, na którym zlokalizowany został ogólnodostępny taras widokowy. Budynek będzie miał sześć stref funkcjonalnych: strefa wejściowa, sala konferencyjna, mediateka, strefa biurowa, strefa socjalna, pomieszczenia techniczne.

Wejście główne prowadzi do strefy wejściowej – holu, z którego dostępne są wszystkie pozostałe strefy funkcjonalne kondygnacji parteru. Istotnym aspektem układu funkcjonalnego jest projektowana sala konferencyjna o wysokości dwóch kondygnacji. Na piętrze I znajduje się strefa mediateki wraz z pomieszczeniami biurowymi, zapleczem socjalnym oraz toaletami ogólnodostępnymi. Na tej kondygnacji zlokalizowany dostał także pokój operatora, pełniący funkcję obsługi sali konferencyjnej. Na kondygnacji poddasza zaprojektowane zostały pomieszczenia techniczne. Z tej kondygnacji dostępny jest taras zapewniający widok na nowo projektowany plac publiczny. Powierzchnia użytkowa budynku to 687 mkw.

Przy budynku znajdzie się plac o wymiarach 24x36m. Przy ośrodku zaprojektowano nasadzenia oraz ogrody deszczowe, a także elementy małej architektury jak m.in. ławki.

Termin realizacji zamówienia to 20 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A tymczasem Emilia Benedykcińska została likwidatorką Radia dla Ciebie

A tymczasem
22-02-2024 22:34

Może najpierw bardziej przyziemnie zrobić im Lidl i Biedronkę na tym osiedlu domów jednorodzinnych, by nie wyjeżdżali na przelotową drogę jadąc do Biedronki? Teraz nie można się przebić przez drogę Siestrzeń-Grodzisk.

Rafał
23-02-2024 11:22

Przecież taki budynek jest tam już budowany od kilku miesięcy. Bryła stoi. To o co tu chodzi?

Buduje
23-02-2024 12:14

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.