14 02 2020

Duża akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Agenci rozbili międzynarodową grupę przestępczą

14.02.2020, godz.: 19:21
Duża akcja CBA w Wólce Kosowskiej. Agenci rozbili międzynarodową grupę przestępczą
fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne/Mat. prasowe

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 18 osób powiązanych z międzynarodową grupa przestępczą, która dopuściła się oszustów podatkowych na kwotę co najmniej 8,6 mld zł.

Grupa działała głównie w Wólce Kosowskiej i tam też została rozbita 12 lutego. W akcję zaangażowało się łącznie blisko 300 agentów CBA, wspieranych przez Żandarmerię Wojskową oraz Straż Graniczną. Dokonano przeszukań w ponad 60 miejscach.

– Z ustaleń śledczych wynika, że grupa za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała poza granice kraju co najmniej 8,6 mld zł. Środki te miały pochodzić z nieuiszczania należności podatkowych bądź też ich płatności w niepełnym wymiarze. Grupa działała w ramach 26 firm zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy, którzy swoją działalność gospodarczą prowadzili głównie na terenie Wólki Kosowskiej. Podejrzani mogli działać na terenie kraju od 2016 do 2019 roku – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wśród 18 zatrzymanych osób jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby transferujące środki płatnicze.

– Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu czynności, trafią do prokuratury, gdzie otrzymają zarzuty. Śledztwo jest wielowątkowe i rozwojowe – podało CBA.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata