reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

08 2023

Drogi w Szczęsnem za ponad milion złotych?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na przebudowę dróg bocznych dochodzących do ul. Łagodnej w Szczęsnem. Choć oferty przekraczają zakładany budżet, to niektóre oferty są tylko niewiele od niego wyższe.


Chętnych do realizacji zadania nie brakowało. Zgłosiło się pięć firm. Ich oferty wahały się od ponad 1,01 mln zł do ponad 1,3 mln zł. Grodzisk ustalił budżet na to zadanie na poziomie miliona złotych więc najtańsza oferta jest niewiele wyższa niż oczekiwano. Kolejne propozycje są na poziomie 1,17 i 19 mln zł. Wydaje się więc, że jest duża szansa, iż urzędnicy rozstrzygną to postępowanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Chodzi o ulice boczne dochodzące do ul. Łagodnej czyli Czyżyka, Wilgi oraz drogę, która jeszcze nie ma nazwy. Jeśli chodzi o ul. Czyżyka, to częściowo pokryta jest nawierzchnią bitumiczną na przeważającym odcinku utwardzoną kruszywem. Nawierzchnia jest niejednolita, niepełna, bez odprowadzonego odwodnienia. Droga ma szerokość od 3,5 do 5 metrów, a jej całkowita długość to 102 metrów.

W ramach inwestycji rozebrana zostanie obecna nawierzchnia wraz ze zjazdami i krawężnikami, które zostaną zastąpione nowym. Na całej długości jezdnia mieć będzie szerokość pięciu metrów, z dwoma pasami do ruch dwukierunkowego.

Długość 100 metrów ma również ul. Wilgi oraz podobne parametry o szerokość. Po przebudowie dwukierunkowa ulica zyska nową nawierzchnię na podbudowie z kruszywa, dzięki czemu będzie trwalsza niż obecnie. Będzie też mieć szerokość pięciu metrów.

Wreszcie trzecia z dróg w przetargu do przebudowy nie ma nazwy, za to liczy 155 metrów i układa się w kształt litery „L”. Prócz nowej nawierzchni na całej długości, droga zostanie też poszerzona do pięciu metrów, a fragmentami mieć będzie 3,5 metra szerokości.

Drogi będą w pełni oświetlone i podłączone do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Wszystkie prace powinny być ukończone w ciągu roku od podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
02-08-2023 16:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.