03 12 2018

Drogi w Natolinie czekają na wykonawcę

03.12.2018, godz.: 19:42
Drogi w Natolinie czekają na wykonawcę
Fot. GrodziskNews.pl

Podobnie jak w przypadku budowy parkingu przy ul. Kierlańczyków, po dłuższej przerwie grodziski magistrat zdecydował się ponowić przetarg na przebudowę dróg w Natolinie wraz z oświetleniem. Poprzednie próby zakończyły się fiaskiem, m.in. ze względu na zbyt wysokie wymagania finansowe firm.

Miesiąc po zakończeniu wyborów samorządowych ceny usług oferowane przez wykonawców powinny zelżeć i przynajmniej oscylować wokół kwot zakładanych przez magistrat. Choćby przy poprzednim podejściu przetargowym na przebudowę tras w Natolinie propozycja cenowa aż o jedną trzecią przewyższała budżet przewidywany na inwestycję.

Jak będzie tym razem? Dowiemy się za około trzy tygodnie. Teraz już natomiast wiemy, co dokładnie zostanie wzięte „na warsztat”. Na ul. Kasieńki od ul. Marcina do końca drogi ma zostać ułożona nawierzchnia bitumiczna wraz ze zjazdami z kostki brukowej i odwodnieniem oraz oświetleniem ulicznym. Na ul. Kornelii i Hanny przewidziano z kolei utworzenie ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni z kostki betonowej. Tutaj również pojawi się oświetlenie. Nowe latarnie pojawią się także na ul. Sylwii.

Czas realizacji: 10 miesięcy od momentu podpisania umowy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.