26 09 2020

Droga powiatowa taniej o blisko pół miliona?

26.09.2020, godz.: 16:07
Droga powiatowa taniej o blisko pół miliona?
Fot. GrodziskNews.pl

Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowiecki otworzył oferty na przebudowę ul. Mszczonowskiej w miejscowości Ciepłe. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja będzie znacznie tańsza niż zakładano.

Inwestycja obejmuje odcinek do długości 810 metrów. W zakres prac wchodzi m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, wymianę konstrukcji jezdni w rejonie przepustu, wzmocnienie konstrukcji jezdni, wykonanie podbudowy z kruszywa i ułożenie nawierzchni z mieszkanki grysowo-mastyksowej. Ponadto firma, która wygra przetarg, dodatkowo utwardzi pobocza, wyrówna zjazdy.

Do przetargu stanęło pięć firm. PZD zarezerwował na ten cel 1,2 mln zł, a wszystkie złożone oferty są znacznie niższe od tej kwoty – najtańsza opiewa na 738 tys. zł, czyli o 462 tys. zł mniej niż zakładano, a najdroższa na 885,6 tys. zł. Jest więc w czym wybierać i niebawem powinniśmy poznać wykonawcę.

Droga powinna być gotowa do 10 grudnia tego roku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.