reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2023

Dotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiDotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie - Grodzisk News


Ochotnicze Straże Pożarne i koła gospodyń wiejskich z naszego regionu z dotacjami samorządu Mazowsza.


Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego 44 jednostki OSP z subregionu warszawskiego zachodniego i m.st. Warszawy zakupią specjalistyczny sprzęt, środki ochrony indywidualnej strażaka oraz wyposażenie niezbędne do utrzymania umundurowania bojowego w należytym stanie. Łącznie przeznaczono na ten cel 640 tys. zł. Część tych środków trafi do jednostek z naszego regionu. OSP Baranów otrzyma 20 tys. zł, natomiast po 40 tys. zł trafi do jednostek z Grodziska Mazowieckiego, Książenic, Izdebna Kościelnego, Kłudna Starego, Milanówka, Brwinowa. Łącznie 38,2 tys. zł trafi do OSP Nadarzyn i OSP Młochów. Z kolei łącznie 21,3 tys. zł trafi do OSP Międzyborów oraz OSP Jaktorów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba podkreśla, że sejmik Mazowsza od lat wspiera druhny i druhów. – Mazowieckie jednostki OSP mogą liczyć na naszą pomoc m.in. w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Wiemy, że wiele gmin czeka na tę pomoc, a sam program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ten sposób dbamy zresztą o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Jednak to nie wszystko. Mazowsze dofinansowało też lokalne koła gospodyń wiejskich. Są wśród nich i te z naszej okolicy. Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Chrzanowa Małego otrzyma 7 tys. zł na zakup sprzętu kuchennego, Koło Gospodyń Wiejskich w Mościskach „Pawie Oczko” otrzyma 5,9 tys. zł na realizację programu „Spotkajmy się, poznajmy się! KGW Mościska i przyjaciele”, Koło Gospodyń Wiejskich „Królewskie Książenice” otrzyma 7 tys. zł zakup sprzętu kuchennego oraz namiotu wystawowego, Koło Gospodyń Wiejskich w Golach otrzyma 7 tys. zł na realizację programu „Pasja i rozwój”.

Dotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie - Grodzisk News
Dotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie - Grodzisk News
Dotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie - Grodzisk News
Dotacje dla lokalnych OSP i kół gospodyń wiejskich w regionie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jak ładnie pis i psl

Brawo
23-09-2023 00:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.