reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

07 2023

Dotacja dla GPA na funkcjonowanie nowej linii


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodziskie Przewozy AutobusoweDotacja dla GPA na funkcjonowanie nowej linii - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe otrzymały ponad 180 tys. zł dotacji na funkcjonowanie nowej linii autobusowej. Pieniądze pochodzą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.


Wczoraj wojewoda mazowiecki Tomasz Bocheński podpisał łącznie 14 umów z przedstawicielami mazowieckich samorządów na dopłaty do uruchomienia 38 połączeń autobusowych. Łączna kwota dopłat to 1,2 mln zł. Ponad 180 tys. zł z tej puli trafi do Grodziskich Przewozów Autobusowych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

1 lipca GPA uruchomiły nowe połączenie – linię nr 14, której autobusy kursują pomiędzy stacją PKP w Błoniu, a przystankiem kolejowym w Płochocinie. Ponadto nowa linia zapewniła dojazd m.in. do zakładu opiekuńczo-leczniczego w Łaźniewie, a obsługują ją nowe i klimatyzowane autobusy, przystosowane do transportu osób o ograniczonej mobilności, w tym wózków dziecięcych i inwalidzkich.

I to właśnie na to połączenie GPA otrzymały dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowę na dofinansowanie w imieniu GPA podpisali Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego oraz Piotr Rybka, wójt gminy Żabia Wola.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie wniosków o objęcie w danym roku budżetowym dopłatą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, Wojewoda zobowiązany jest dokonać „rankingu wniosków”, poprzez nadanie im odpowiedniej punktacji.

Zgodnie z niektórymi przyjętymi kryteriami oceny wniosków, najwyżej ocenianymi są w rankingu wnioski organizatora m.in. z najmniejszą gęstością zaludnienia, z najniższym wskaźnikiem dochodów na jednego mieszkańca, największą długością linii komunikacyjnych, czy z największym udziałem dostosowanych przystanków do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej zdolności ruchowej.

Rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych GPA są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Autobusy w grodz maz jezdza puste po miescie to skandal

mieszkaniec
23-07-2023 18:59

A co na zdjęciu robi poseł przekręt

Jan
23-07-2023 22:55

Bo ciebie w nich nie ma? Skandaliczne są takie beznadziejne komentarze.
Przestań pisać głupoty, skoro nie korzystasz lub nie musisz korzystać.
Miasto się rozwija, kiedy się rozwija komunikacja, ona nie będzie nigdy rentowna.

Zobacz co obecnie rządzący zrobili z komunikacją w całym wianuszku Warszawy, oddali firmom prywatnym, które jedne po drugim splajtowały i teraz ludzie w niektórych miejscowościach nie mają już wyboru...

wzburzony
23-07-2023 23:06

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.