TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

08 2015

Demontują nielegalną reklamę. Sprawa w prokuraturze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziski powiatowy inspektor nadzoru budowlanego pod rygorem natychmiastowej wykonalności wydał decyzję o usunięciu wielkoformatowego bilbordu przy trasie 719 w Podkowie Leśnej. Właśnie dziś właściciele reklamy demontują ją. To jednak nie koniec sprawy ponieważ została ona zgłoszona do prokuratury.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O sprawie po raz pierwszy informowaliśmy w lutym. Wówczas burmistrz Podkowy, Artur Tusiński był świeżo po spotkaniach z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego. Uzgodniono na nich działania w kwestii które przed Świętami Bożego Narodzenia nielegalnie pojawiły się nad drogą nr 719. ? Zostanie w tej sprawie wszczęte postępowanie nakazujące demontaż reklam, a niezastosowanie się do tego nakazu będzie skutkowało karą 50 tys. zł ? mówił wtedy burmistrz Artur Tusiński.

W kwietniu PINB zakończył postępowanie dowodowe i dał stronom czas na wniesienie ewentualnych uwag lub przedstawienie materiałów ujawniających nowe okoliczności. Następnie zaś wydał decyzję nakazującą rozbiórkę reklamy. ? Właśnie demontowana jest reklama na rogu ul. Gołębiej i drogi nr 719 w Podkowie ? poinformował nas dziś jeden z czytelników.

Okazuje się jednak, że demontaż bilbordu bynajmniej sprawy nie zamyka. ? Myślę, że to raczej dopiero początek, bo do prokuratury zostało złożone zawiadomienie dotyczące nielegalnego umieszczenia reklamy w obszarze, gdzie biegnie magistrala gazowa ? wyjaśnia burmistrz Tusiński. ? Ta kwestia wyszła na jaw gdy zgłosiła się do nas Mazowiecka Spółka Gazowa z pytaniem, czy gmina wydała zgodę na takie posadowienie bilbordu. Gdy okazało się, że nie, skończyło się na tym, iż sprawą zainteresował się prokurator. Jak na razie zlecił on policji zweryfikowanie, czy rzeczywiście reklama znajdowała się na terenie, na którym nie powinno jej być. Jeśli się to potwierdzi, właściciele mogą mieć zdecydowanie poważniejszy kłopot niż decyzja o usunięciu reklamy ? podkreśla.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.