03 03 2020

Czternastu kierowców na „podwójnym gazie”

03.03.2020, godz.: 11:13
Czternastu kierowców na „podwójnym gazie”
fot. Policja

Grodziscy policjanci podsumowali lutowe kontrole w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”. Weekendowe działania zakończyły się sprawdzeniem 2041 kierowców. Czternastu wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

– Przed rozpoczęciem działań „Trzeźwy kierowca” na podstawie wcześniejszych analiz i doświadczeń związanych z zagrożeniami na drogach, funkcjonariusze wybrali miejsca, w których powinny być prowadzone kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Podczas lutowych akcji, które realizowane były w soboty, niedziele i poniedziałki, na drogach powiatu grodziskiego skontrolowanych zostało łącznie 2041 kierujących. Jak się okazało, 14 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu. Wśród zatrzymanych było 11 kierowców samochodów i 3 rowerzystów. Badania trzeźwości kierowców wykazały u siedmiu z nich stan nietrzeźwości i u czterech stan po użyciu alkoholu – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– W czasie działań policjanci reagowali także na inne niebezpieczne zachowania i łamanie prawa przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ujawnili między innymi 3 nietrzeźwych pieszych, którzy stwarzali zagrożenie na drodze, a także 9 kierowców bez uprawnień. Dla 30 kierujących kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, a dla 14 – zatrzymaniem prawa jazdy – dodała.

Grodziska policja będzie kontynuować akcję i takie podsumowania przedstawiać na koniec każdego miesiąca.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.