TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

07 2021

Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO]


Grodzisk News


foto: Mat. prasoweCo żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News


W sobotnie południe żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty pełnym wyposażeniu przeszli przez deptak w centrum Grodziska Mazowieckiego. To element ćwiczeń w tzw. SRO, które regularnie będą praktykowane w przyszłości.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na terenie powiatu grodziskiego terytorialsi z Grójca odbywają swoje szkolenie rotacyjne. W ramach sobotnich ćwiczeń musieli między innymi pokonać centrum miasta w Grodzisku Mazowieckim. Zadanie to miało na celu doskonalenie umiejętności żołnierzy w zakresie poruszania się wojskowym szykiem w warunkach miejskich, oraz w dużym skupisku ludzi. To również element promocji piątego rodzaju sił zbrojnych w regionie, do którego w najbliższym czasie zostaną przeniesieni żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty. Od trzech lat stacjonują w Grójcu, ale trwają intensywne prace, by w najbliższych miesiącach ich dyslokacje zmienić jednostkę wojskową w Książenicach.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Szkolenia w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO) poza rejonami poligonów i jednostek wojskowych to istota formacji Wojsk Obrony Terytorialnej na całym świecie. Są one prowadzone głównie w miejscowościach i na szlakach komunikacyjnych. Jednym z celów tych szkoleń jest poprawa świadomości społeczności i poznanie uwarunkowań terenu oraz zabudowy przez żołnierzy – informuje Marlena Rosłaniec z zespołu prasowego 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– 3 lipca prawie 100 żołnierzy doskonaliło kunszt wojskowy. Po całodziennych zajęciach taktycznych żołnierze zostali zaproszeni przez Ochotniczą Straż Pożarną w Książenicach na grochówkę. Dzięki uprzejmości strażaków, w tym chorążego Arkadiusza Kulki, który jednocześnie jest grójeckim żołnierzem i strażakiem OSP, terytorialsi otrzymali ciepły posiłek. Po wielogodzinnym, intensywnym wysiłku w strugach deszczu kolacja była podwójnie pyszna. Dodatkowo żołnierze i strażacy wymienili się informacjami na temat posiadanego sprzętu – dodaje.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego przemarszu.

Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News
Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News
Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News
Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News
Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News
Co żołnierze robili na grodziskim deptaku? [FOTO] - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Mogli obalić rządy dyktatora Benka

zsl wiecznie żywy
05-07-2021 11:18

I wtedy Ty zasiadłbyś w fotelu burmistrza. I największym Twoim sukcesem byłoby to, że nie jesteś z PSL. Ruszaj na podbój fotela!

Bezstronna
05-07-2021 11:42

Ty chyba obaliłeś tanie wino, że takie mądrośći wypisujesz :D

chaczaturian
05-07-2021 12:05

Taa... jaki by nie był burmistrz i czego by nie robił to i tak byłoby źle... Pozdrawiam

myk
05-07-2021 12:12

Każdemu miastu życzę takiego ogarniętego burmistrza.

swojak
05-07-2021 14:08

sprawdzali czy szczelnie deweloperzy betonują miasto!

dość PSL
05-07-2021 15:03

elektorat psl się ożywił

Jadzia
05-07-2021 15:13

Nie rozumiem czemu ma to służyć.Dlaczego straszą ludzi ,czy coś się dzieje na świecie o czymś nie wiemy znowu. Taka pokazówka ,nie jest bez przyczyny .

Marcin
05-07-2021 12:05

A boisz się swojego wojska ? Ja rozumiem jak by to Rosyjskie było.

Zdz
05-07-2021 13:56

Takie "pokonywanie centrum miasta Grodziska" poprzez poruszanie się wojskowym szykiem w warunkach miejskich w dużym skupisku ludzi, takie jak na załączonych fotkach, przypomina mi obrazy z okresu Pinocheta czy gen. Franco. Ale z drugiej strony Grodzisk to żadne miasto, taka większa wieś, a na deptaku z reguły jest pusto i musieli ustawić tam manekiny, aby pozorować tłum. Powołali OT i nie mogą znaleźć dla niej zajęcia. Jakie mają być zadania żołnierzy OT w okresie konfliktów i wojny? Jak na razie tylko ich ośmieszają.

Henryk
05-07-2021 14:28

bo handel chcą zadusić na deptaku, budują pseudogalerie przy królewskiej, ale w sumie tam się stoi w korkach i nie ma tam po co jeżdzić do tych lokali, nic tam nie ma. nigdy w grodzisku nie było dobrych sklepów z ubraniami, zabawkami i rzeczami do domu, po wszystko wszyscy jeżdzą do warszawy, tu są gorsze sklepy jak w żyrardowie, u nich w żyrardowie były (może są nadal- nie wiem) firmowe butiki, mohito itp...a tu....nic nie ma, jakieś lody nie wiadomo po co....buduje jakiś deweloper na deptaku przy chełmońskim, może w końcu otworzą się sklepy z dobrym towarem, w grodzisku nie ma się gdzie ubrać!

emimimi
05-07-2021 15:12

Kochani.Czas jest szczególny.Nie bez powodu sä tego typu widowiska.I nie należy mieć pretensji do żołnierzy o to ,że idą.Pytanie jest ważne:Czy choć jeden znich zdaje sobie sprawę tak naprawdę co się dzieje i oby nie było sytuacji,że Ci ludzie którzy też mają rodziny,dzieci i kochajä życie oby nie byli wysłani przeciw zwykłym ludziom.Nie sugeruję ale zadajē pytanie.Czas jest krótki i zobaczymy.

Grzegorz
11-07-2021 13:55

To reklama WOT-u czy jakiegoś chorążego co w Grodzisku z szablą paraduje na uroczystościach?!

Grodziszczanin
05-07-2021 14:43

Dzieki temu uroczystosci w Grodzisku są i będą bardziej dostojne ale co może wiedzieć o tym Pan spod budki z Piwem?

TakżeGrodziszczanin
05-07-2021 18:35

To to nie była grupa rekonstrukcyjna?

kebabnacienkim
05-07-2021 21:59

to jest nienormalne!! jeszcze próbują nas zastraszać, że to będzie regularnie. Na poligon wynocha a nie w wojenki się bawić

Joanna
05-07-2021 22:17

Gdzie na poligon ,w lesie straszno mogą komary pokąsać Można też zgubić zamek czy inną część z karabinu ,z którego zamek wylata.Śmiechu warte wojsko.A może szykóją się do rozbicia protestu kobiet.

Stanisław
06-07-2021 11:07

WOT to parodia wojska. Szkoda na nich państwowych pieniędzy z naszych podatków. Całe szczęście źe ten spacer nie był w Wielkanoc lub Sylwestra nie było strzelania petardami bo gdzie wtedy że strachu by się pochowali.

OBYWATEL
06-07-2021 08:23

"Musieli pokonać centrum miasta" - wspaniałe 😆 a jakie straty zadały terytorialsom nieruchome drzewa na deptaku?

A całkiem poważnie, to nie jest normalne, że po mieście chodzą tak uzbrojeni ludzie w mundurach bez oznaczeń. Skąd inni mają wiedzieć, że to nie terroryści? Moim zdaniem widząc taką maskaradę należy wzywać policję.

Pułkownik
28-07-2021 20:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.