05 11 2015

Co z tym przejściem?

05.11.2015, godz.: 15:03
Co z tym przejściem?
fot. GrodziskNews

PKP Polskie Linie Kolejowe wciąż oficjalnie nie otworzyły przejścia podziemnego w Grodzisku. Choć mieszkańcy z przeprawy korzystają od kilku dobrych tygodni, to formalnie pozostaje zamknięta. W listopadzie ma się to zmienić.

Dotychczasowe przejście pod torami pozwalało jedynie na przedostanie się spod dworca na peron wyspowy. Nowe natomiast umożliwia przedostanie się na drugą stronę torów aż do ul. Żydowskiej. Ponadto zamontowano dwie windy dla osób niepełnosprawnych. Choć planowano, że przejście zostanie udostępnione na czerwcowe obchody 170-lecia Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, to stało się to dopiero kilka tygodni później, a i tak nieoficjalnie. Według dokumentacji tunel wciąż jest zamknięty…

Przed miesiącem kolejarze zapewniali, że kompletują dokumenty, na podstawie których Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego (WINB) będzie mógł oficjalnie dopuścić przeprawę do użytkowania. Mimo wcześniejszych zapowiedzi PKP PLK, iż otwarcie planowane jest pod koniec października, dziś wiadomo, że tak się nie stało. Wydaje się jednak, że formalności wreszcie zmierzają do końca.

– Dwa tygodnie temu złożyliśmy dokumenty wymagane do odbioru przejścia podziemnego w Grodzisku Mazowieckim do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Liczymy na jak najszybsze rozpatrzenie złożonych wniosków, które pozwoli nam na oficjalne otwarcie tunelu. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu – mówi Łukasz Kwasiborski z biura prasowego PKP PLK.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata