25 05 2020

Co z nową strażnicą dla grodziskiej OSP?

25.05.2020, godz.: 14:14
Co z nową strażnicą dla grodziskiej OSP?
fot. GrodziskNews

Grodziscy strażacy ochotnicy z utęsknieniem czekają na nową remizę. Koniec ubiegłego roku zwiastował, że budowa wystartuje w 2020. Unieważniony przetarg, a następnie epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Kiedy będzie można do nich wrócić?

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Obecne zamówienie dotyczy jedynie realizacji pierwszego etapu tj. budowy budynku OSP. W drugim etapie przewiduje się wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie budowy nawierzchni utwardzonych, budowę wiaty śmietnikowej, masztu flagowego, montażu agregatu prądotwórczego i zieleni.

Budynek OSP ma zostać dostosowany do potrzeb strażaków, a także ocieplony i zmodernizowany. Przewidziano również wymianę wewnętrznych instalacji. Stary budynek garażowy z kolei zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, w którym mają być dwa stanowiska dla dużych pojazdów gaśniczych. Z kolei dwa istniejące pomieszczenia garażowe znajdujące się w budynku straży mają zostać przeznaczone na zaplecze socjalne i salę pamięci oraz na garaż dla mniejszych samochodów operacyjnych.

Tyle teoria. W praktyce, na początku roku unieważniono przetarg ze względu na zbyt wysokie ceny ofert, a ogłoszenie drugiego uniemożliwiła epidemia. Strażacy pytają: co dalej?

– W obecnej sytuacji wszelkie decyzje o przetargach inwestycyjnych zawiesiliśmy do 15 lipca. Wówczas będziemy podejmować kolejne ustalenia – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać…

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.