TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

04 2024

Co kupić na prezent dla dziecka w wieku 3 lat?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Co kupić na prezent dla dziecka w wieku 3 lat? - Grodzisk News


Co wybrać na prezent dla małego chłopca, spośród tak wielu ciekawych i kolorowych zabawek? Skąd mieć pewność, że to właśnie kolejne autko ucieszy malucha, a nie coś z oferty zabawek edukacyjnych? W końcu tego typu zabawki wcale nie muszą być nudne, a do tego mogą uczyć nowych umiejętności. Co zatem wybrać, by ucieszyć małego odkrywcę, a przy okazji nie wydać na to zbyt wiele?


Bujany konik czy straż pożarna – co wybrać dla trzylatka?


Bujany konik na biegunach to „mała huśtawka”, która szybko skrada serce dzieci, a do tego świetnie zdobi ich pokoje. Warto podkreślić, że taka zabawka jest także ważnym elementem w rozwoju dzieci, ponieważ wspomaga ich koordynację i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Zanim więc maluszek zacznie próbować swoich sił na placu zabaw, może ćwiczyć właśnie na takim koniku. Warto także mieć na uwadze fakt, że konik na biegunach działa niezwykle uspokajająco. Kiedy 3-latek jest czasem mocno wzburzony, to właśnie na takim koniku może ukoić swoje nerwy i odzyskać pogodny nastrój.

Trzylatkowi bez wątpienia spodoba się również drewniana straż pożarna. To kolejny przykład zabawki drewnianej, która uruchamia wyobraźnię. Jeśli do tego, w pokoju znajdzie się wóz strażacki, helikopter i karetka pogotowia, to zabawa rozkręci się na całego. Warto zauważyć, że tego typu zabawki są wykonane z certyfikowanego drewna, są w pełni bezpieczne w użytkowaniu oraz wytrzymałe. Z pewnością więc ucieszą malucha jako prezent na urodziny, pod choinkę czy z okazji Dnia Dziecka.

Drewniana kuchnia – wymarzony prezent dla 3-latka


W ofercie drewnianych zabawek kuchnie dla dzieci zawsze wysuwają się na pierwszy plan. Są wręcz must have dziecięcego pokoju, gdyż dostarczają mnóstwo frajdy i pomysłów na pochmurny dzień. Drewniana kuchnia z piecykiem, piekarnikiem i przyborami do gotowania będzie znakomitym miejscem na długie godziny pasjonującej zabawy. Dzięki szerokiej dostępności kolorów, można znaleźć model, który idealnie wpisze się w chłopięcy świat.

W takich sklepach z drewnianymi zabawkami, jak np. Leomark.pl można znaleźć między innymi kuchnię White Classic albo model z większą ilością akcesoriów - Big Red w czerwonym kolorze. Po emocjonujących wyścigach samochodowych, pościgu za złodziejami czy ratowaniem zwierząt z płonącego budynku, gotowanie będzie zdecydowanie znakomitą odskocznią.

Obowiązkowym wyposażeniem takiej kuchni powinny być garnki, chochle, kubki i talerze. Można nawet poszukać dodatkowych elementów, jak np. drewniany tort, czy inne produkty spożywcze, które sprawią, że na talerzu pojawią się kolorowe dania, idealne do serwowania posiłków rodzicom, starszej siostrze, czy kolegom.

W przypadku dziecięcych kuchni drewnianych nie trzeba zastanawiać się, czy są to zabawki dla dzieci od trzech lat. Solidne wykonanie zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zabawy. Dzieci mogą wykonywać różne eksperymenty bez ryzyka, że kuchnia ulegnie zniszczeniu albo dojdzie do jakiegoś niespodziewanego zdarzenia.

Kolejka drewniana – topowy prezent dla 3-letniego chłopca


Kolejka drewniana to zabawa, która dostarcza dzieciom naprawdę dużo radości. Najpierw jest wielkie budowanie, gdyż tory kolejowe wymagają złożenia. Im więcej elementów, tym wzrasta poziom radości i ekscytacji. Maluch, z niewielką pomocą taty czy dziadka, samodzielnie zbuduje własną trakcję kolejową. Potem następuje ten wielki moment, kiedy ruszają pociągi i trzeba pamiętać, by na czas opuścić szlaban, zatrzymać się na stacji, czy zamknąć zwierzątka w zagrodzie. Emocji jest jeszcze więcej, jeśli w zestawie znajdują się różnego typu pojazdy, na przykład: helikopter, czy samochody, które stoją przed szlabanem i czekają na przejazd pociągu.

Drewniane kolejki dla dzieci mają tę zaletę, że najczęściej można ze sobą łączyć różne zestawy - wystarczy tylko zobaczyć, czy szerokość torów jest taka sama. Wtedy można tworzyć wyjątkowe trakcje kolejowe, pełne serpentyn i przejazdów. Można także budować wiadukty albo wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem na tunel. Możliwości jest więc bardzo dużo. Takie zabawki świetnie nadają się do mniejszych przestrzeni, ponieważ tory można szybko złożyć po skończonej zabawie, i dzięki temu nie zajmują miejsca, kiedy maluch zdecyduje, że już czas na inną zabawę.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.