TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

02 2016

Burmistrz zeznawał w prokuraturze


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej, składał w prokuraturze wyjaśnienia dotyczące zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. A to w kontekście styczniowej demonstracji ruchu narodowego przeciw przyjmowaniu uchodźców i wydarzeń, które jej towarzyszyły.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. 20 stycznia do urzędu miasta przyszła wiadomość mailowa zawierająca zdjęcie czterech mężczyzn powieszonych na łańcuchach za ręce i nogi z dopiskiem: ?Będziecie tak wisieć?. Fotografia, o której mowa, przedstawia czterech szyickich mężczyzn uwięzionych przez członków Państwa Islamskiego. Więźniowie ubrani są w pomarańczowe uniformy polane benzyną i wiszą za ręce i nogi na łańcuchach. Zdjęcie pochodzi z artykułu w internetowym wydaniu brytyjskiej gazety ?Daily Mail?, która opisuje jak pojmani przez ISIS szyici przygotowywani są do podpalenia. Miasto złożyło pierwsze zawiadomienie do prokuratury.

Burmistrz w rozmowie z nami przyznawał, że wiadomość może mieć związek z jego odmową dla przeprowadzenia demonstracji narodowców w Podkowie. Manifestacja ostatecznie się odbyła, a kierunku włodarza popłynęła fala negatywnych, a nawet groźnych komentarzy. ? Po tym jak nie wydałem zgody na przeprowadzenie demonstracji, w internetowych komentarzach m.in. w facebookowych grupach sympatyków ruchu narodowego można było przeczytać nawoływania np. do podpalenia mi domu czy wyrządzenia krzywdy mojej żonie i córce. O spawie zawiadomiłem prokuraturę, w której jestem umówiony na złożenie zeznań ? mówił kilka dni później.

Zeznania w sprawie obu zawiadomień złożył zaś 17 lutego. ? W przypadku zawiadomienia składanego przez miasto występowałem jako świadek, natomiast w sprawie gróźb w kierunku moim i mojej rodziny ? jako zgłaszający. Prokuratura chce oba te postępowania prowadzić równolegle. Z jednej strony w grę wchodzą zachowania rasistowskie i ksenofobiczne, a z drugiej grozi się komuś pozbawieniem życia. Pisanie w internecie, że się kogoś spali lub powiesi nie powinno mieć miejsca ma żadnym poziomie dyskursu. To mowa nienawiści. Mam wrażenie, że prokuratura chce podejść do tej sprawy z naprawdę dużą powagą i zaangażowaniem ? mówi burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.