reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

11 2023

Burmistrz: Ruszamy z budową centrum bezpieczeństwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Burmistrz Milanówka poinformował, że miasto ruszyło z budową strażnicy OSP. Inwestycja, wokół której narosło wiele kontrowersji i gorących dyskusji, powstanie ostatecznie kosztem ponad 16 mln zł.


Przypomnijmy, że inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W zakresie pierwszego jest m.in. dokumentację rozbiórki istniejącego budynku (jeżeli takowy będzie wymagany), projekt koncepcyjny wielobranżowy nowego obiektu, projekt budowlany i wykonawczy. Wykonawca będzie musiał również uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i ekspertyzy, a także pełnić nadzór nad realizacją robót objętych dokumentacją. Drugi to budowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną (częściowe podpiwniczenie). Elewacje mają być wykończone cegłą klinkierową, a bramy garażowe mają być zwieńczone łukiem. Obiekt będzie podzielony na cztery strefy funkcjonalne, zaprojektowane z uwzględnieniem rozdziału ruchu poszczególnych użytkowników. Wejście główne od strony ulicy Warszawskiej prowadzić ma do części dla OSP oraz do części dla straży miejskiej. Klatką schodową oraz windą dostępną z tego wejścia zapewnione ma być dojście do sali konferencyjnej znajdującej się na piętrze. Drugie wejście do budynku zlokalizowano od ulicy Warszawskiej i ma prowadzić do części szkoleniowo-konferencyjnej. Od strony zachodniej zaprojektowano wejście służbowe do części garażowej oraz zewnętrzną klatkę schodową, która prowadzi do części dla straży miejskiej znajdującej się na piętrze oraz do pomieszczeń dla osób pełniących dyżury nocne części OSP. Wejście do budynku od strony południowej prowadzi do części dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz do części przeznaczonej dla pogotowia ratunkowego. Od strony południowej znajdzie się również wejście służbowe do pomieszczeń kuchni części szkoleniowo-konferencyjnej. Obok wejścia zaplanowano zewnętrzną platformę przeznaczoną do transportu produktów spożywczych do kuchni zlokalizowanej w piwnicy. Komunikację pionową nowego obiektu mają stanowić trzy wewnętrzne klatki schodowe oraz jedna winda. Garaż ma pomieścić pojazdy OSP oraz pogotowia. Dodatkowo w garażu zaprojektowano pomieszczenie stanowiące stanowisko obsługi pojazdów oraz
pomieszczenie stanowiące stanowisko/myjnia.

Obsługę etatową w całym obiekcie ma stanowić 20-25 osób.

– Ruszyliśmy na terenie dawnej strażnicy OSP przy ul. Warszawskiej z wyczekiwaną budową Milanowskiego Centrum Bezpieczeństwa – zakomunikował na Facebooku burmistrz Piotr Remiszewski. Zamieścił również kilka zdjęć i wizualizacji, które poniżej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
13-11-2023 13:55

1

1
14-11-2023 08:12

1

1
14-11-2023 18:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.