reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

09 2023

Burmistrz Brwinowa o negatywnych wynikach badań próbek wody i działaniach urzędu w tej sprawie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBurmistrz Brwinowa o negatywnych wynikach badań próbek wody i działaniach urzędu w tej sprawie - Grodzisk News


Brwinów odebrał wyniki badań próbek wody z przychodni w Otrębusach, w której podejrzewano obecność bakterii z grupy coli. Burmistrz Arkadiusz Kosiński ogłosił niedawno, że wyniki testów okazały się negatywne. Gospodarz gminy odniósł się również do zarzutów mieszkańców o zbyt późnej reakcji władz na informacje o możliwym skażeniu wody.


– Niedawno otrzymaliśmy wyniki zleconych w poniedziałek badań laboratoryjnych wody w przychodni w Otrębusach. Nie stwierdzono występowania w nich bakterii. Niemniej, jutro będą znane wyniki dodatkowych próbek wody pobranych wczoraj m.in. w przychodni i w szkole w Otrębusach – napisał burmistrz Kosiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Włodarz dodał, że do czasu otrzymania wyników obowiązuje komunikat sanepidu z piątku, 8 września zakazujący używania wody z wodociągu do celów spożywczych i bytowych. – Mam nadzieję, że wtorkowe badania wykażą brak skażenia wody i jutro Sanepid odwoła zakazy – dodał burmistrz.

Odniósł się także do zarzutów wobec działań gminy. – Ze swojej strony pragnę jeszcze wyjaśnić, że Sanepid wydał swój komunikat w piątek 8 września i wysłał go e-mailem o godz. 14.53 na ogólny kancelaryjny adres BPWiK Sp. z o.o. obsługiwany wyłącznie w godzinach pracy administracji spółki. Dlatego też, został on odczytany dopiero w poniedziałek rano i wówczas pracownicy spółki natychmiast podjęli działania wynikające z obowiązujących procedur oraz likwidacji potencjalnych przyczyn skażenia – podkreślił Kosiński.

– Dodam, że komunikat Sanepidu nie został wysłany na ŻADEN adres e-mail Gminy Brwinów (ani na adresy kancelaryjne czy funkcyjne - obsługiwane w godzinach pracy Urzędu Gminy Brwinów, ani też na adres e-mail zarządzania kryzysowego obsługiwany również w soboty, niedziele i święta). Nie otrzymaliśmy również informacji choćby w formie telefonicznej (nawiasem mówiąc wśród całodobowych numerów telefonów gminnego zarządzania kryzysowego znajduje się i moja komórka, na którą w przeszłości po wielokroć dzwoniono, np. w przypadku pożarów zamieszkałych budynków mieszkalnych czy innych nadzwyczajnych wydarzeń kryzysowych, która w tym przypadku milczała) – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

aha no to nie ma tematu

a nie czekaj

Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Brwinowie
Adres: Thomasa Woodrowa Wilsona 46, 05-840 Brwinów
Godziny: Wkrótce zamknięcie ⋅ 16:00 ⋅ Otwarcie: czw., 08:00

To co robią pracowniku o 14:53? kończą którą kawkę?

G
13-09-2023 15:28

Jeżeli pracują tak jak umig to w piątek do godz 14.

Piotr
13-09-2023 16:45

Jak mi naprawdę zależy, żeby ktoś został poinformowany, to oprócz maila dzwonię osobiście. Tu nie dopełniono starań.

Waga
13-09-2023 16:54

pokaż wszystkie komentarze (6)

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.