TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

03 2015

Budynek na Orlej szybciej od harmonogramu


Grodzisk News


Budynek na Orlej szybciej od harmonogramu - Grodzisk News


Od drugiej połowy stycznia w Podkowie Leśnej trwa budowa domu komunalnego przy ul. Orlej. Dzięki dobrej pogodzie prace idą pełną parą, a budowniczowie wyprzedzają harmonogram inwestycji.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budynek rośnie w pobliżu skrzyżowania ul. Brwinowskiej i Orlej na działce nr 6/1. Znajdą się w nim cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Inwestycja pochłonie 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeszcze nie tak dawno temu mieszkańcy zastanawiali się, czy przedsięwzięcie w ogóle ruszy, ponieważ mimo odpowiedniej decyzji rady miejskiej, gotowej dokumentacji projektowej i pozwolenia na budowę nic się w tej sprawie nie działo. Gdy już się jednak zadziało, to z rozmachem. ? Korzystamy ze sprzyjającej pogody i trochę wyprzedzamy harmonogram. Został już wybetonowany parter i wylany strop nad nim. Jest szansa, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi zakończą się prace murarskie ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? Później będzie można już kłaść więźbę dachową, dach i poszczególne instalacje wewnątrz obiektu ? dodaje.

Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć do 15 października tego roku. Jeśli jednak uda się utrzymać obecne tempo prac, to niewykluczone, że dom na Orlej zostanie oddany wcześniej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.