TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

03 2015

Budynek na Orlej szybciej od harmonogramu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od drugiej połowy stycznia w Podkowie Leśnej trwa budowa domu komunalnego przy ul. Orlej. Dzięki dobrej pogodzie prace idą pełną parą, a budowniczowie wyprzedzają harmonogram inwestycji.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budynek rośnie w pobliżu skrzyżowania ul. Brwinowskiej i Orlej na działce nr 6/1. Znajdą się w nim cztery mieszkania o powierzchni od 51 do 54 mkw. Inwestycja pochłonie 730 tys. zł, ale Podkowa wyłoży z gminnej kasy 435 tys. zł, bowiem pozostałe 295 tys. będzie pochodziło z dotacji z programu wsparcia budownictwa socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeszcze nie tak dawno temu mieszkańcy zastanawiali się, czy przedsięwzięcie w ogóle ruszy, ponieważ mimo odpowiedniej decyzji rady miejskiej, gotowej dokumentacji projektowej i pozwolenia na budowę nic się w tej sprawie nie działo. Gdy już się jednak zadziało, to z rozmachem. ? Korzystamy ze sprzyjającej pogody i trochę wyprzedzamy harmonogram. Został już wybetonowany parter i wylany strop nad nim. Jest szansa, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi zakończą się prace murarskie ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? Później będzie można już kłaść więźbę dachową, dach i poszczególne instalacje wewnątrz obiektu ? dodaje.

Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć do 15 października tego roku. Jeśli jednak uda się utrzymać obecne tempo prac, to niewykluczone, że dom na Orlej zostanie oddany wcześniej.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.