TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

07 2023

Budowa ulic w Grodzisku i Odrano-Woli za ponad trzy miliony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudowa ulic w Grodzisku i Odrano-Woli za ponad trzy miliony - Grodzisk News


Spośród pięciu firm Grodzisk wybrał tę, która przebuduje cztery ulice w samym mieście oraz dwie w Odrano-Woli. Zadanie obejmuje grodziskie ulice: Batorego, Maczka, Piękną i Andersa, a także odranowolskie: ul. Andersa i Grota-Roweckiego. Pięć firm wyraziło zainteresowanie realizacją inwestycji. Inwestycja zostanie przeprowadzona kosztem niespełna 3,1 mln zł.


Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Pacholczyk sp. z o.o.i P.T.H.U. Pacholczyk Piotr Pacholczyk z Milanówka, które wyceniło swoje usługi na 3 073 185,75 zł brutto i to ono zajmie się inwestycją.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się szczegółów przebudowy dla każdej z dróg. I tak ul. Batorego zyska nową jakość na na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta i tak samo będzie z ul. Grota-Roweckiego w Odrano-Woli, gdyż stanowi przedłużenie ul. Batorego. Wykonawca pobuduje tam jezdnię z kostki betonowej na odcinku 330 metrów o szerokości pięciu metrów. Po jednej stronie pojawi się również chodnik dla pieszych. W ramach przebudowy w pasie drogi usunięte zostaną kolizje energetyczne, a także kolidujące drzewa.

Ulica Andersa również przebiega przez Grodzisk i Odrano-Wolę, w obu więc nawierzchnia zostanie zbudowana na nowo – na odcinku 190 metrów i będzie miała szerokość pięciu metrów. Po jednej stronie wybudowany zostanie chodnik. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie zdemontowana.

Kolejną ulicą do budowy w Grodzisku będzie ul. Maczka. W tym przypadku specyfikacja zamówienia przewiduje budowę nawierzchni drogi o długości 230 metrów i szerokości pięciu i pół metra. Tu także wybudowany zostanie chodnik po jednej stronie ulicy.

Wreszcie grodziska ulica Piękna na odcinku 110 m pomiędzy na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta zyska nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej oraz jednostronnie chodnik. Przewidywana szerokość jezdni to ponownie pięć metrów.

Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono do końca 2024 roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.