reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

07 2023

Budowa ulic w Grodzisku i Odrano-Woli za ponad trzy miliony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBudowa ulic w Grodzisku i Odrano-Woli za ponad trzy miliony - Grodzisk News


Spośród pięciu firm Grodzisk wybrał tę, która przebuduje cztery ulice w samym mieście oraz dwie w Odrano-Woli. Zadanie obejmuje grodziskie ulice: Batorego, Maczka, Piękną i Andersa, a także odranowolskie: ul. Andersa i Grota-Roweckiego. Pięć firm wyraziło zainteresowanie realizacją inwestycji. Inwestycja zostanie przeprowadzona kosztem niespełna 3,1 mln zł.


Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Pacholczyk sp. z o.o.i P.T.H.U. Pacholczyk Piotr Pacholczyk z Milanówka, które wyceniło swoje usługi na 3 073 185,75 zł brutto i to ono zajmie się inwestycją.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się szczegółów przebudowy dla każdej z dróg. I tak ul. Batorego zyska nową jakość na na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta i tak samo będzie z ul. Grota-Roweckiego w Odrano-Woli, gdyż stanowi przedłużenie ul. Batorego. Wykonawca pobuduje tam jezdnię z kostki betonowej na odcinku 330 metrów o szerokości pięciu metrów. Po jednej stronie pojawi się również chodnik dla pieszych. W ramach przebudowy w pasie drogi usunięte zostaną kolizje energetyczne, a także kolidujące drzewa.

Ulica Andersa również przebiega przez Grodzisk i Odrano-Wolę, w obu więc nawierzchnia zostanie zbudowana na nowo – na odcinku 190 metrów i będzie miała szerokość pięciu metrów. Po jednej stronie wybudowany zostanie chodnik. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie zdemontowana.

Kolejną ulicą do budowy w Grodzisku będzie ul. Maczka. W tym przypadku specyfikacja zamówienia przewiduje budowę nawierzchni drogi o długości 230 metrów i szerokości pięciu i pół metra. Tu także wybudowany zostanie chodnik po jednej stronie ulicy.

Wreszcie grodziska ulica Piękna na odcinku 110 m pomiędzy na odcinku od ul. E. Plater do granicy miasta zyska nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej oraz jednostronnie chodnik. Przewidywana szerokość jezdni to ponownie pięć metrów.

Termin realizacji całej inwestycji wyznaczono do końca 2024 roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.