15 10 2020

Budowa ronda i utrudnienia w ruchu. Czy jest na to rada? [FOTO]

15.10.2020, godz.: 15:00
Budowa ronda i utrudnienia w ruchu. Czy jest na to rada? [FOTO]
fot. GrodziskNews

Budowa ronda u zbiegu ulic Teligi i 3 Maja w Grodzisku trwa od początku października. W założeniu inwestycja ma rozładować korki w centrum miasta. W czasie prac jednak kierowcy borykają się ze sporymi utrudnieniami. Czy można coś na to poradzić?

Chodzi między innymi o to, iż kierowcy, aby ominąć utrudnienia na skrzyżowaniu przejeżdżają przez ulicę Szczerkowskiego, co sugeruje zresztą tymczasowa organizacja ruchu. Sęk w tym, iż mieszczą się tam garaże i wyjeżdżanie z nich jest utrudnione przez duży ruch, no i sami wyjeżdżający z garaży przez to utrudniają ruch przejeżdżającym autom.

Sprawę poruszyliśmy w grodziskim wydziale zarządzania drogami gminnymi. – W sytuacji kiedy prowadzimy inwestycję drogową w centrum miasta, liczyliśmy się z utrudnieniami. Z drugiej strony zastosowana organizacja ruchu jest sensowna. Trudno byłoby wymyślić coś efektywniejszego. Druga sprawa, że naniesienie korekt znowu wymagałoby uzgodnień z wydziałem komunikacji w województwie, a to mogłoby trwać dłużej niż sama budowa – komentuje Leszek Szczepaniak, szef wydziału drogowego w Grodzisku.

– Firma Mabau zobowiązała się zrealizować inwestycję w trybie bardzo przyspieszonym. Od momentu zamknięcia nawet w pięć tygodni. Minęły już dwa – dodaje.

Jeśli ufać tym zapewnieniom, prace powinny się zakończyć w pierwszym tygodniu listopada. Oby pogoda dopisała drogowcom.

fot. GrodziskNews
fot. GrodziskNews

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Budowa ronda i utrudnienia w ruchu. Czy jest na to rada? [FOTO]”

 1. Sara pisze:

  Nie marudzmy. Gadanie bylo jak byly korki teraz musimy sie chwile pomeczuc i tez marudzenie. Dajcie pracowac ludziom. Wystarczy troche pomyslec i przejechac np. Ul. Szczerkowskiego tam niema garazy i spokojniensie jedzie.

 2. gosc pisze:

  Spoko. Nie będziemy marudzić. Ale takich problemów jest więcej w gminie. Innych też. I nie bedziemy marudzić, ale nie za takie podatki lokalne,,,,,, Za cos do ch…….y placimy. A tutaj, zalewane posesje, korki, arogancja urzednikow, auta sluzbowe po 100 tys. zł dlaa pracowników (do prywatnego uzytku) w samorzadowej spólce wodociągowej, dziury w ulicach lub fatalna nawierzchnia, bezczelne wręcz kumoterstwo i nepotyzm, brak faktycznie potrzebnych inwestycji i niestety od paru lat także – co wcześniej nie występowało – po prostu brak umiejetnosci zarzadzania miastem. No i na koniec – szkoly i ich przygotowanie na COVID.

  • Sara pisze:

   Super. A pokaz mi gdzie jest idealnie. Pewnie ze czlowoek by chcial miec dobrze. Ale czasem trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac na koniec inwestycji i sprawdzic czy bedzie lepiej. A nie od razu negatywnie patrzec na kazda inwestycje w Grodzisku. Tez jestem mieszkancem z. Grodziska i to od urodzenia i patrzac na to jak sie to wszystko zmienia warto czasem sie pomeczyc. Wiadomo ze. Wszystkim nie dogodzi ale cieszmy soe tym co mamy. Mogloby byc gorzej.

 3. gp pisze:

  A może GSM przy okazji wreszcie posprząta własny parking i teren przy garażach. Tony śmieci, butelek po małpkach i innego syfu od miesięcy walają się tam. Za to wisi wielkie ostrzeżenie o zakazie parkowania „obcych” samochodów. To może ruszcie d… i posprzątajcie chociaż własny teren.

  • Nowak Anna pisze:

   To chyba ja poruszyłam sprawę wyjazdu z garażu, gdzie mnie teraz przedstawiono jako utrudniającą przejazd samochodów między ul. 3 Maja a ul. Szczerkowskiego. Zwracałam się z prośbą o oznakowanie ul. 3 Maja bądź zainstalowanie lustra no nie wiem nie jestem specjalistką w tej dziedzinie. Codziennie dokonuję akrobacji cyrkowej wyjeżdżając z własnego garażu gdzie jak droga była w dziurach to nie mogłam ustalić kto jest władny ja naprawiać bo to droga wewnętrzna. Nie mam nic przeciwko inwestycjom to też moje miasto od urodzenia. Chciałabym jedynie zatrzymać trochę ludzi wjeżdżających z 3 Maja w drogę wewnętrzną by nie napotkali przeszkody w postaci mojego auta.

  • Grodziszczanin pisze:

   Choć GSM nie lubię to trzeba powiedzieć, że śmieci to wina nie wychowania i brak kultury ludzi. Nie za wszystko trzeba ich oskarżać.
   W kwestii ronda proponuję trochę cierpliwości, budują i realizują tę inwestycję znacznie szybciej i mądrzej niż rondo przy Orzeszkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.