TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

06

04 2021

Blisko 8 tys. zgłoszeń do grodziskiej straży miejskiej


Grodzisk News


foto: grodzisk.plBlisko 8 tys. zgłoszeń do grodziskiej straży miejskiej - Grodzisk News


Funkcjonariusze grodziskiej straży miejskiej podsumowali ubiegły rok. W 2020 wpłynęło do nich blisko 7,8 tys. zgłoszeń, z czego 700 podjął ekopatrol


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodziski ekopatrol rozpoczął swoją działalność pięć lat temu – w kwietniu 2016 r. Tworzą go funkcjonariusze straży miejskiej. Zadaniem ekopatrolu jest przede wszystkim odławianie i pomoc zwierzętom. Strażnicy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt do odławiania zwierząt, mają również swój pojazd dostosowany m.in. do przewozu zwierząt. Ponadto funkcjonariusze wspierają także wszelkie działania, które przyczyniają się do wzrostu świadomości ekologicznej i troski o środowisko naturalne.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Straż miejska otrzymuje coraz więcej zgłoszeń, w ubiegłym roku wpłynęło ich blisko 7,8 tys. Czego dotyczyły przeważnie? – W okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ze względu na inne priorytetowe zadania tzw. „działania przeciwko COVID-19” strażnicy przyjęli mniej, ale łącznie 7780 różnych zgłoszeń, w tym: przeprowadzono 613 kontroli posesji obejmujących m.in. sprawdzenie warunków trzymania zwierząt i ich obowiązkowych szczepień. W roku 2020 grodziscy strażnicy podjęli łącznie 700 interwencji wobec zwierząt z czego 367 dotyczyło psów oraz 99 interwencji dotyczące kotów odłowionych do sterylizacji/kastracji, zaś 234 interwencje dotyczyły dzikich zwierząt (dzików, saren, jeży, łosi, jelenia, węży, ptaków, nietoperzy). – informuje grodziska straż miejska.

Aby wezwać ekopatrol należy kontaktować się z grodziską strażą miejską dzwoniąc pod numer alarmowy 986 lub (22) 755 54 31.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.