reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

03 2023

Bezpłatne badania w kierunku cukrzycy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plBezpłatne badania w kierunku cukrzycy - Grodzisk News


W przyszłym tygodniu w grodziskim Centrum Kultury będą prowadzone badania w kierunku cukrzycy. Z bezpłatnej profilaktyki będą mogli skorzystać seniorzy.


Aby móc skorzystać bezpłatnych badań należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim osoba ta musi mieć co najmniej 60 lat, być osobą niezdjagnozowaną do tej pory w kierunku cukrzycy oraz być mieszkańcem jednego ze wskazanych powiatów (powiat grodziski, powiat białobrzeski, powiat żyrardowski, powiat grójecki, powiat płocki, powiat kozienicki, powiat sochaczewski, powiat przysuski, powiat nowodworski i powiat szydłowiecki).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Badania będą prowadzone w dniach 13 – 15 marca na II piętrze Centrum Kultury w tzw. pokoju Kombatantów w godzinach 9.00–17.00. Każdy uczestnik będzie zobowiązany do wypełnienia dokumentów rekrutacyjnych dostępnych na miejscu lub pod tym linkiem.

Świadczenia będą obejmowały określone badania:
– oznaczenie glikemii przygodnej, pomiar wskaźnika masy ciała (BMI – Body Mass Index) oraz wskaźnika talia-biodro (WHR Waist-Hip Ratio),
– pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
– ocenę wykrytych przewlekłych powikłań cukrzycy,
– oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c u pacjentów z wynikiem glikemii przygodnej 200 mg/dl (11,1 mmol/1)
– oraz konsultację lekarską.

Po badaniu osoby, które skorzystały z profilaktyki zostaną poproszeni o wypełnienie ankiety oceniającej poziom świadczenia. Badanie prowadzone będzie przez lekarza specjalistę: diabetologa, lekarza chorób wewnętrznych lub endokrynologa, mających doświadczenie w zakresie diabetologii potwierdzone przez konsultanta wojewódzkiego.

U osób, u których zostaną wykryte nieprawidłowości otrzymają rekomendację do dalszej diagnostyki.

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

TE DEKLARACJE I DOKUMENTY SĄ NIE WAŻNE, PRZESTARZAŁE. OBECNIE MAMY 2023 ROK A W DOKUMENTACJI ZAWARTEJ DO TEGO BADANIA WIDNIEJĄ ZAPISY NA PRZYKŁAD: PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO NA LATA 2014-2020. KTOŚ ALBO ZASPAŁ, ALBO COFA NAM CZAS. TE WSZYSTKIE ANKIETY ZE STARYMI ZAPISAMI NIBY JAKIEŚ BADANIA PÓŹNIEJ NIBY DALSZE LECZENIE TYLKO GDZIE. TO JEST PO TO BY UZYSKAĆ PEWNE WRAŻLIWE DANE OSOBOWE BY MÓC DALEJ PRZEKAZYWAĆ ZA ODPOWIEDNIE .................................KAŻDY WIE
PACJENTKA


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.