reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

12 2021

Benedykciński: W 2022 roku przebudowa dalszej części Okrężnej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Po upływie kilku miesięcy sprawdzamy co słychać w sprawie kolejnego etapu przebudowy ul. Okrężnej w Grodzisku. – W 2022 roku ogłaszamy już nieodwołalnie przetarg na rozbudowę tej ulicy wraz z przyległymi. Będzie składać też sumaryczny wniosek o dofinansowanie ok. 8–9 milionami złotych – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.


Grodziszczanie regularnie dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina ma już projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musi zakończyć prace związane z projektowaniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę podziemnej linii energetycznej. Tu jednak sprawa utknęła.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rzeczywiście największym problemem był konflikt między WKD a zakładem energetycznym, który skutecznie opóźniał przystąpienie do przebudowy dalszego fragmentu Okrężne. Konieczne do przeprowadzenia przedsięwzięcia było poprowadzenie linii energetycznej pod torami WKD. Długo nie było zgody w tej sprawie, wreszcie udało nam się jednak doprowadzić do porozumienia między koleją a zakładem energetycznym – mówi nam Benedykciński.

Inna sprawa, że koszt tej inwestycji szacujemy na 3-4 mln zł, czyli znacznie mniej niż zrealizowane przez gminę przebudowy Króliczej i Drozda, Akwarelowej, przebicie Dalekiej i Chełmońskiego czy przebicie przez las między Radoniami a Książenicami. Na każde z tych zadań staraliśmy się o dofinansowania rzędu 8-9 milionów złotych. Chcąc wykorzystać fakt, że możemy pozyskać większe środki na większe zadania, przesunęliśmy Okrężną na później – dodaje burmistrz.

W 2022 roku droga ma pójść do przebudowy. – W przyszłym roku ogłosimy już przetarg na dalszą część przebudowy Okrężnej. Nie ukrywam, że postaramy się kolejną dużą dotację na kompleksową przebudowę nie tylko Okrężnej lecz także sąsiadujących z nią ulic, a jeśli nie uda się dostać dotacji, zrealizujemy przebudowę ze środków własnych – zapowiada włodarz


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
22-12-2021 22:26

1

1
22-12-2021 23:25

1

1
23-12-2021 09:32

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.