reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

12 2021

Benedykciński: W 2022 roku przebudowa dalszej części Okrężnej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsBenedykciński: W 2022 roku przebudowa dalszej części Okrężnej - Grodzisk News


Po upływie kilku miesięcy sprawdzamy co słychać w sprawie kolejnego etapu przebudowy ul. Okrężnej w Grodzisku. – W 2022 roku ogłaszamy już nieodwołalnie przetarg na rozbudowę tej ulicy wraz z przyległymi. Będzie składać też sumaryczny wniosek o dofinansowanie ok. 8–9 milionami złotych – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.


Grodziszczanie regularnie dopytują o modernizację dalszego fragmentu ul. Okrężnej w Grodzisku. Gmina ma już projekt przebudowy fragmentu ul. Okrężnej od skrzyżowania z ul. Piaskową do torów WKD. Jednak, aby można było ruszyć z robotami drogowymi, najpierw zakład energetyczny musi zakończyć prace związane z projektowaniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę podziemnej linii energetycznej. Tu jednak sprawa utknęła.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rzeczywiście największym problemem był konflikt między WKD a zakładem energetycznym, który skutecznie opóźniał przystąpienie do przebudowy dalszego fragmentu Okrężne. Konieczne do przeprowadzenia przedsięwzięcia było poprowadzenie linii energetycznej pod torami WKD. Długo nie było zgody w tej sprawie, wreszcie udało nam się jednak doprowadzić do porozumienia między koleją a zakładem energetycznym – mówi nam Benedykciński.

Inna sprawa, że koszt tej inwestycji szacujemy na 3-4 mln zł, czyli znacznie mniej niż zrealizowane przez gminę przebudowy Króliczej i Drozda, Akwarelowej, przebicie Dalekiej i Chełmońskiego czy przebicie przez las między Radoniami a Książenicami. Na każde z tych zadań staraliśmy się o dofinansowania rzędu 8-9 milionów złotych. Chcąc wykorzystać fakt, że możemy pozyskać większe środki na większe zadania, przesunęliśmy Okrężną na później – dodaje burmistrz.

W 2022 roku droga ma pójść do przebudowy. – W przyszłym roku ogłosimy już przetarg na dalszą część przebudowy Okrężnej. Nie ukrywam, że postaramy się kolejną dużą dotację na kompleksową przebudowę nie tylko Okrężnej lecz także sąsiadujących z nią ulic, a jeśli nie uda się dostać dotacji, zrealizujemy przebudowę ze środków własnych – zapowiada włodarz


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Hehe nie ma bata na zakład energetyczny, nawet WKD miało problemy. Zwykły człowiek jak tam idzie coś załatwić to jest tylko niechcianym petentem. Wie to każdy, kto budował dom albo załatwiał inne sprawy.
Robert


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.