28 05 2020

Benedykciński: Deptak do rewitalizacji

28.05.2020, godz.: 19:48
Benedykciński: Deptak do rewitalizacji
Fot. GrodziskNews.pl

Odnowa oblicza grodziskiego deptaku to jedna z inwestycji szczególnie wyczekiwanych przez mieszkańców. Z zapowiedzi burmistrza wynika, że w przyszłym roku miałby zostać wykonany pierwszy etap zadania.

Burmistrz wyjaśnia, że lada dzień gmina złoży dokumenty pozwalające ubiegać się o dofinansowanie na ową pierwszą część rewitalizacji.

– Ogólnie rzecz biorąc całe przedsięwzięcie zamierzamy podzielić na trzy etapy inwestycyjne. Pierwszym będzie odnowienie placu Wolności i nadanie temu miejscu nowego charakteru. Chcemy, aby ludzie chętnie spędzali na nim czas. Pojawi się tam stylowa fontanna i elementy iluminacji, nowe latarnie, a także nietuzinkowo zagospodarowana zieleń otaczająca małą architekturę – powiada burmistrz Grzegorz Benedykciński.

– Każdy etap zamierzamy realizować w jednym roku. Począwszy od placu Wolności w 2021 roku; w następnym byłby drugi etap od ul. Spółdzielczej do Zondka; zaś w 2023 r. trzecia część, do pomnika Józefa Chełmońskiego – dodał.

Włodarz wyjawił, że pl. Zygmunta Starego będzie rewitalizowany w ramach odrębnego zadania. Napiszemy o tym wkrótce w osobnym tekście.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.