reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

12 2021

Benedykciński: Ciche fajerwerki kompromisowym rozwiązaniem


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayBenedykciński: Ciche fajerwerki kompromisowym rozwiązaniem - Grodzisk News


Wracamy do tematu pokazu fajerwerków na powitanie Nowego Roku w Grodzisku. W tym roku miasto zdecydowało się na wykorzystanie tzw. cichych ogni sztucznych, które nie działają tak stresująco na zwierzęta, jak fajerwerki tradycyjne. Burmistrz Grodziska przyznał w rozmowie z nami, że jest to pewien rodzaj kompromisu.


Ciche fajerwerki można uznać za kompromisowe rozwiązanie zastosowane zarówno z myślą o fanach sztucznych ogni, jak i o miłośnikach czworonogów. Ci mieszkańcy byli zdecydowanie przeciwni odpalaniu głośnych fajerwerków i wyrazili to w ankiecie przeprowadzonej przez urząd przed zabawą sylwestrową w 2019 roku. Wówczas blisko dwie trzecie ankietowanych uznała głośne fajerwerki za niepotrzebne i zbyt stresujące dla zwierząt.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Te formę powitania Nowego Roku zastąpił pokaz laserowy. Część mieszkańców jednak żałowała, że nie będzie pokazu ogni sztucznych. W tym roku więc Grodzisk zdecydował się na kompromisowe rozwiązanie, czyli tzw. ciche fajerwerki.

Ciche fajerwerki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród piromaniaków. Stanową wybór, kiedy wiemy, że głośne fajerwerki mogą nie spodobać się osobom postronnym, poza tym nie nie zakłócają spokoju mieszkańców i czworonogów.

– Słusznie zauważacie, że jest to kompromisowe rozwiązanie, które zadowoli zarówno właścicieli czworonogów jak i zwolenników witania nowego roku sztucznymi ogniami. Lasery były ciekawym rozwiązaniem, ale mieliśmy coraz liczniejsze głosy, że jednak nie są tak atrakcyjne jak choćby ciche fajerwerki – mówi nam dziś Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie – dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

w grodzisku wieś śpiewa i tańczy i cywilizowany sposób zabawy się nie podoba. musi być głośno, z alkoholem potem łazić po mieście, rozwalać kosze na śmieci i wymiotowac na ulice.

Lidia
29-12-2021 14:56

W/g pani, cywilizowany, to pewnie tęczowe świętowanie. Wolę wieś tańczy i śpiewa, normalność.

Hanna
01-01-2022 00:34

W Grodzisku koszmar od godzin wczesnopopołudniowych. Wiem, to nie jest wina burmistrza, że mieszkają tu ludzie a móże i sprowadzają się, którzy lubują się w takiej beznadziejnej rozrywce. To jest nienormalne, żeby cały dzień walić z petard i czerpać uciechę z odpalanych fajerwerków i patrzeć jak ptaki odbijają się od budynków. O psach, kotach i innych dzikich zwierzętach nie wspomnę. o starszych ludziach i chorych też ... Jak już ktoś musi o 24 przez chwilę, ale cały dzień walić?!

Sławek
01-01-2022 00:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.