TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

03 2021

Burmistrz apeluje o przestrzeganie zasad. "Nie chcemy być w czarnej strefie"


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsBurmistrz apeluje o przestrzeganie zasad. "Nie chcemy być w czarnej strefie" - Grodzisk News


W ostatnim tygodniu Grodzisk notuje wysokie wskaźniki epidemiczne. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. W przeciwnym razie gmina może zostać objęta większymi restrykcjami i lockdownem.


reklama Grodzisk mazowiecki

Jak poinformował magistrat, średnia liczba z pozytywnym wynikiem w powiecie grodziskim w pierwszym tygodniu lutego wyniosła 24 osoby. W kolejnym tygodniu liczba wzrosła do 26 osób. Z kolei trzeci tydzień przyniósł wynik 42 osób z pozytywnym wynikiem testu. Średnia z ostatniego tygodnia miesiąca wzrosła do 61 pozytywnych przypadków. Tak szybki wzrost zakażonych oznacza że nasz powiat jest w czołówce kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Rozumiemy, że wpływ na wzrost wskaźników mogło mieć otwarcie basenu i kina, ale tak duże przyrosty są bardzo niepokojące i sprawiają, że Grodzisk znalazł się w krajowej czołówce zakażeń. Nie w takich statystykach chcemy przewodzić, dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych – mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Włodarz obawia się, że w przeciwnym razie Grodzisk mogą dotknąć większe rządowe obostrzenia. – Nie chcemy być w czarnej strefie. Zadbajmy o to wspólnie – apeluje Benedykciński.

Burmistrz odniósł się także do wątpliwości czytelników obawiających się zamknięcia targowiska. – Nie ma takich planów, mieszkańcy nie muszą się obawiać. Dbajmy jednak o to, aby wskaźniki zachorowań nie rosły – zaznacza gospodarz gminy.

💬︎   dodaj komentarz

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

bil
02-03-2021 19:07

Moze warto lepiej zorganizować punt badania na covid przy grodziskim szpitalu?po sobie do zamknietego pomieszczenia wchodz osoby potecjalnie chore...kolejki ogromne..brak dezynfekcji rąk

A
02-03-2021 20:11

Może lepiej żebyś wyszedł na świeże powietrze. Zobacz, że słoneczko świeci, ptaszki śpiewają, pączki się rozwijają. Wyluzuj. Uśmiechnij się. A poczujesz motyle w brzuchu.

Miriam
05-03-2021 08:55

nie ma zależności między lockdałem a śmiertelnością na kovid. przykłąd poszczegłolnych stanów, jedny się zamykały, inne nie, wskażniki podobne. jest za to relacja między tymi ograniczeniami a gospodarką czy wpływem na ludzi i śmiertelność na inne choroby

analityk
02-03-2021 22:38

Jest za to zależność między nie noszeniem masek,nie trzymaniem dystansu i nie dezynfekowaniem rąk a zachorowalnością na Covid. Jak ludzie w Grodzisku mają wszystko w....(nosie)i wyśmiewają wręcz ludzi,którzy uważają i się izolują to jest jak jest..... Będziemy w czarnej strefie.

Olka
03-03-2021 08:11

Jak zwykle gmina jest najlepsza nawet w przyroście chorych na covid. A tak powaźnie
gdzie są służby nadzorujące przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa bo wielu mieszkańców tego obowiązku nie stosuje.

Marta T
03-03-2021 18:26

Wychodzi miłość w Zakopanem

Roman
02-03-2021 23:12

W miasteczku w ktorym duza czesc spoleczenstwa twierdzi ze covid to cyrk, ściema, spisek wszechrzadu miedzygalaktycznego i wyznaje jeszcze wiele innych tego typu teorii, takie apele niewiele dadza. Ciemnogród.

Jason
02-03-2021 23:22

Nic dodać,nic ująć :-) Ciemnogród. 3...,2...,1...uwaga, zaraz będzie Pan zaatakowany i wyśmiewany przez antycovidowców, których w Grodzisku wielu.

Olka
03-03-2021 08:57

Na targowisku połowa przedających nie nosi maseczek albo ma je na brodzie. Niezbyt przejmują się obostrzeniami.

Zwolinski
03-03-2021 00:00

No właśnie nie noszą miasteczek A teraz pytanie co robi DZIELNA STRAŻ MIEJSKA znów śpią czy nic nie widzą gdy ich potrzeba. To po co jest ta straż miejska pytam?

vel.
03-03-2021 14:31

Jak najszybciej zamykajcie kino,basen i targ !!!

Gabi
03-03-2021 08:06

Najlepiej wejdź do piwnicy, załóż garnek na głowę i siedź do momentu, gdy pozwolą wyjść.

Zorro
03-03-2021 08:58

Przecież mieszkańcy Grodziska kpią z wirusa i atakują ludzi,którzy piszą o maskach i dystansie ! Ile razy radzono mi tu abym zabarykadowała się w domu, abym wzięła proszki na głowę itp.gdy tylko pisałam jak ludzie lekceważąco podchodzą do wirusa.....Przy takim podejściu było pewne że wcześniej czy później będziemy czarnym punktem na mapie.

Pati
03-03-2021 08:50

Wychodzą kina,baseny,wyjazdy, potańcówki...

Anka
03-03-2021 08:52

Peselowcy to racy kulturalni ludzie...

Mariusz
03-03-2021 10:43

hehe trafne

Daria
10-03-2021 00:19

Proszę spojrzeć na komentarz Zorro.......i jak w Grodzisku ma być inna sytuacja ?!?!?

Pati
03-03-2021 11:19

Jak widze takie konentarze jak ten Zorro, to jestem przerazony i rekordy w skali calego kraju covida nie dziwia. Rany, jakie tutaj mieszkaja ciemniaki. Prowincja czesto z tym sie wiaze

Gosc
03-03-2021 11:48

Widzę, że Ty jesteś oświecony. Taki oświecony, że samodzielne myślenie zostawiłeś w piwnicy, a opinię bierzesz z TV, z mediów. Dla Ciebie nie ma znaczenia, że jakimś dziwnym trafem grypy nie ma w sezonie grypowym (statystycznie 95 proc. mniej przypadków się "odnotowuje" - ciekawe czemu). Dla Ciebie nie ma znaczenia, że najpierw Szumowski mówi, że maseczki nie chronią. Potem każą nakładać byle szmatę przez rok, a gdzieś w środku roku Pinkas z GIS-u mówił w Radiu Zet, że maseczki nie chronią tylko mają "przypominać o pandemii". Po roku noszenia maseczek z byle czego, stwierdzili, że maseczka bawełniana to "iluzja ochrony" i teraz tylko chirurgiczna. Nie wiem, może im te z Antonova zostały.

To bardzo duży skrót jednego z miliarda przykładów. To co się dzieje jest nielogiczne i na pewno nie chodzi tu o zdrowie. Aha no i jeżeli chce się kogoś zdyskredytować to najlepiej powiedzieć o nim "miłośnik teorii spiskowych" , czy "płaskoziemca", czy inny "antyszczepionkowiec". Nie zastanowicie się, dlaczego masa ludzi tak gada, bo myślenie to nie jest Wasza mocna strona. Nie przeanalizujecie i ewentualnie obalicie tych "teorii spiskowych". Tylko wyśmiejecie, bo w TV Pan z Polsatu, TVN-u czy innego TVPiS-u powiedział, że trzeba nosić i już. On ma rację, bo jest z telewizji.

Hansik
03-03-2021 12:17

Czytajac komentarze antycovidowcow z grodziska - tu i w innych miejscach - nie mam watpliwosci, ze to prawda. Polacy faktycznie czerpia wiedze na temat swiata glownie z memow :) tam tez przeczytali ze covida nie ma, to zwykla grypa a cala ta pandemia to spisek masonów :)

Fallus
03-03-2021 11:57

Fallus wyluzuj....ja jestem w raju i nie myśle o Covidzie.

Ilona
03-03-2021 12:10

Na szczęście Ty masz wiedzę merytoryczną i czerpiesz ją z właściwych źródeł. Najpierw przyszedł wirus no i Pan z „właściwego źródła” powiedział, że nie trza zakładać masek, bo nie chronią. Potem jednak się okazało, że chronią, nawet szaliki z dziurami i rajstopy po babci – byle by tylko gębę zasłonić. Potem przyszły wybory i na szczęście wirusa nie trza było się bać i można było biesiadować bez zasłaniania ryja. Po wyborach jednak się okazało, że wirus się rozmyślił i wraca z wakacji i znów trza było zasłaniać gębę. Teraz się okazuje, że Pan z „właściwego źródła” powiedział Ci, że po roku wnikliwych badań, niesamowitych eksperymentów doszli do wniosku, że szalik z dziurami i komin są „iluzją ochrony” i są mniej skuteczne niż maseczka chirurgiczna. (Dobrze, że tak szybko, tylko rok. Co by było jakby te badania potrwały z dwa - trzy lata). Pozytywny jest fakt, że są tacy jak Ty czerpiący wiedzą merytoryczną z „właściwego źródła” i przez okrągły rok nosili maski, bo inaczej pokot.

Aha, no i ta grypa... Okazało się, że w ciągu ostatniego roku mamy o 95 proc. mniej przypadków grypy. Dlaczego? Jak to dlaczego? Pan z „wiarygodnego źródła” powiedział, że przecież używaliśmy przez cały rok tych „skutecznych” maseczek, szalików i kominów.

Jak dobrze, że są jeszcze rozsądni ludzie... :D

Hansik
03-03-2021 12:46

Hansik, twoja wiedza i wiedza tobie podobnych skutkuje tym, ze wg niedawni opublikowanych danych za wczoraj w grodzisku jest juz 100 zakazen w ciagu doby :) ale..., manipulacja. Mysle, ze za moment bedziemy juz nie w 15-20 powiatach z najwieksza liczba zakazen, a w 5. Trzeba sprzedac maseczki :) zalosne. W co jeszcze wierzysz? W zloty pociag, ze elvis zyje? Bo w to, ze 5G to technologia stworzona przez masonów do kontroli nad ludzmi, to jestem przekonany.

Fallus
03-03-2021 13:03

Widzisz. Nie przedstawiasz żadnych sensownych argumentów, nie podejmujesz dyskusji tylko wyśmiewasz mówiąc: "wierzysz w ET", "teorie spiskowe", czy "latającego potwora spaghetti" itd. Tobie nie przeszkadza to, że ta historia o maseczkach jest prawdziwa (no bo chyba tu już nie jest kwestia wiary tylko myślenia - mam nadzieję, że czasami taki proces u Ciebie zachodzi). Skoro maseczki i inne obostrzenia są tak skuteczne, to wytłumacz mi jedno: dwa stany w USA: Kalifornia i Floryda. Oba bliźniacze jeżeli chodzi o klimat i styl życia. Jeden całkowicie zamknięty, drugi całkowicie otwarty. Efekt. Zakażenia i śmiertelność na podobnym poziomie. Naprawdę mniej telewizji i mediów. Może jakąś książkę przeczytaj...

Hansik
03-03-2021 13:21

Hansik, od początku pandemii piszesz to samo. W skrócie: noszenie maseczek jest bez sensu i covid= grypa. Naprawde po roku męczenia się z tym dziadostwem nie widzisz w jakim błędzie byłeś/jesteś ?

Olka
03-03-2021 13:09

Olu z tego co widzę, to władze przyznały się do błędu. Przez rok nosiliśmy maseczki bawełniane i szaliki na nosie i po roku dowiedzieliśmy się od rządzących, że to była "iluzja ochrony", że tylko maski chirurgiczne. Tak czy nie? I oczywiście, że mam dość tego cholerstwa, bo przez to (a nie tylko na to) umiera dużo więcej ludzi, ludzie się boją chodzić do szpitala, padają biznesy, świat stoi na głowie.

Hansik
03-03-2021 13:30

O dziecku zacznij myśleć a nie pocisz się na stronie ;p

Kowidowyleń
03-03-2021 15:16

Hansik, nie masz wrażenia, że za tą całą pandemią stoją kosmici...? :) Nie czujesz, że już Tobą sterują we współpracy z masonami przy pomocy 5G na swoich smartfonach? :) Z której sali w Tworkach Pan pisze?

gosc
03-03-2021 14:42

W przyszłym tyg.w Grodzisku będą zamknięte szkoły,kino,basen, targ....

Gabi
03-03-2021 15:37

Panie Burmistrzu zanim będzie za późno proszę zamknąć basen,kino i targ !!!

Helena
03-03-2021 20:21

pytam się, po co zgłaszasz się na test, jeżeli jesteś młody i zdrowy .... to przeziębienie covid-19 minie po 7 dniach leczenia cytryną i miodem. Lepiej poproś swojego lekarza o zwolnienie na 7 dni i posiedź na tyłku w domu, sumiennie, odpowiedzialnie za siebie i innych. Pomyśl ilu ludziom by to oszczędziło problemów ? mówię tu o nieraz bezsensownej kwarantannie osób z kontaktu, nabijania statystyk... pomyśl też o kosztach tych testów- przecież test kosztuje państwo ponad 4 stówy , a my obywatele za to płacimy;
Co innego , jeżeli jesteś po 50 tce i/ lub z chorobami dodatkowymi , no to trudno , musisz sprawdzić dla swego bezpieczeństwa , bo w razie nasilenia objawów być może szybciej dostaniesz pomoc med

czesciauto24
03-03-2021 22:25
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.