09 01 2020

Będzie ścieżka rowerowa na Bairda. Najpierw projekt

09.01.2020, godz.: 15:01
Będzie ścieżka rowerowa na Bairda. Najpierw projekt
fot. GrodziskNews

Grodzisk sukcesywnie rozbudowuje sieć dróg i ścieżek rowerowych. Dzieje się to zarówno na potrzeby gminy, jak i w celu rozbudowy sieci komunikacyjnej dla cyklistów w całym regionie. Teraz samorząd zamierza zaprojektować ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Bairda.

Magistrat ogłosił niedawno przetarg, w którym ma nadzieję wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej dla przyszłej budowy. Co ma zawierać? To zagadnienie ściśle opisuje specyfikacja przedmiotu zamówienia zawarta w przetargu.

Projekt ścieżki rowerowej/ciągu pieszo-rowerowego ma obejmować odcinek ulicy T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim od skrzyżowania z ulicą L. Teligi do skrzyżowania z ulicą „osiedlową” (odcinek około 400 m), a dalej ma skręcać w kierunku południowym i łączyć się na wysokości działki nr 37/4 (obręb 34) ze ścieżką rowerową w ulicy Królewskiej. Długość projektowanej trasy to około 450 metrów.

Dodajmy, że od momentu wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy, projektant będzie miał niemal rok na przygotowanie opracowania wraz z uzyskaniem zgodę na realizację inwestycji drogowej.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.