reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

02 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBędzie przebudowa skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy - Grodzisk News


Przed kilkoma dniami Sejmik Województwa Mazowieckiego wpisał do tegorocznego budżetu 4,6 mln zł na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 719 na granicy Milanówka i Podkowy Leśnej. Inwestycja ma ruszyć w tym roku i obejmie ulice Królewską i Brwinowską.


Jak na razie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie musi ogłosić przetarg, by wyłonić wykonawcę inwestycji. Z dokumentacji projektowej dowiadujemy się jednak, że przebudowa jezdni i skrzyżowania na drodze wojewódzkiej wiązać się będzie z wydzieleniem pasów do lewoskrętów z ul. Królewskiej w obydwie odnogi ul. Brwinowskiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejny element to wykonanie sygnalizacji świetlnej; zapewnienie przejść dla pieszych przez jezdnie ul. Królewskiej i ul. Brwinowskiej oraz przejazdu dla rowerzystów przez jezdnię ul. Brwinowskiej.

Ponadto lepiej oświetlone zostaną wszystkie przejścia dla pieszych i przejazd dla cyklistów. Przebudowa skrzyżowania obejmuje również budowę odwodnienia drogi o usunięcie kolizji z innymi sieciami przebiegającymi pod drogą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo dobra decyzja

Pablo
12-02-2024 08:33

To bardzo dobra informacja. Teraz niech Powiat Grodziski weźmie się do roboty i wyremontuje Brwinowską (droga 1523 - 400 metrów) od tego skrzyżowania do granicy z Brwinowem. Stan tej drogi jest fatalny, przy okazji zbudować chodnik i ścieżkę rowerową.

Robert2
12-02-2024 09:01

Nareszcie....
Zastanawiam się tylko głośno czy nie lepsze by tam było rondo... na przykładzie ronda w Grodzisku (Królewska/Okrężna) super usprawniło ruch, nie tworzą się tam przestoje w postaci świateł, rowerzyści i piesi w zasadzie nie mają tam żadnych problemów... światła co 500 metrów są raczej irytujące i z reguły nie przyczyniają się do płynności jady ....

kkk
12-02-2024 09:01

pokaż wszystkie komentarze (18)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.