reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

02 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiBędzie przebudowa skrzyżowania na granicy Milanówka i Podkowy - Grodzisk News


Przed kilkoma dniami Sejmik Województwa Mazowieckiego wpisał do tegorocznego budżetu 4,6 mln zł na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 719 na granicy Milanówka i Podkowy Leśnej. Inwestycja ma ruszyć w tym roku i obejmie ulice Królewską i Brwinowską.


Jak na razie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie musi ogłosić przetarg, by wyłonić wykonawcę inwestycji. Z dokumentacji projektowej dowiadujemy się jednak, że przebudowa jezdni i skrzyżowania na drodze wojewódzkiej wiązać się będzie z wydzieleniem pasów do lewoskrętów z ul. Królewskiej w obydwie odnogi ul. Brwinowskiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejny element to wykonanie sygnalizacji świetlnej; zapewnienie przejść dla pieszych przez jezdnie ul. Królewskiej i ul. Brwinowskiej oraz przejazdu dla rowerzystów przez jezdnię ul. Brwinowskiej.

Ponadto lepiej oświetlone zostaną wszystkie przejścia dla pieszych i przejazd dla cyklistów. Przebudowa skrzyżowania obejmuje również budowę odwodnienia drogi o usunięcie kolizji z innymi sieciami przebiegającymi pod drogą.


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Bardzo dobra decyzja

Pablo
12-02-2024 08:33

To bardzo dobra informacja. Teraz niech Powiat Grodziski weźmie się do roboty i wyremontuje Brwinowską (droga 1523 - 400 metrów) od tego skrzyżowania do granicy z Brwinowem. Stan tej drogi jest fatalny, przy okazji zbudować chodnik i ścieżkę rowerową.

Robert2
12-02-2024 09:01

Nareszcie....
Zastanawiam się tylko głośno czy nie lepsze by tam było rondo... na przykładzie ronda w Grodzisku (Królewska/Okrężna) super usprawniło ruch, nie tworzą się tam przestoje w postaci świateł, rowerzyści i piesi w zasadzie nie mają tam żadnych problemów... światła co 500 metrów są raczej irytujące i z reguły nie przyczyniają się do płynności jady ....

kkk
12-02-2024 09:01

Popieram , bo rano dużo osób wiezie dzieci do Przedszkola i przez światła utworzą się korki .

MG
16-02-2024 07:24

Jestem za rondem.
Ronda powinny być pierwszym wyborem,a nie sygnalizacja świetlna, która spowalnia ruch i zazwyczaj nie jest zintegrowana z sygnalizacją na sąsiednich skrzyżowaniach.
Dodatkowo więcej spalin.

Arkadiusz
12-02-2024 10:23

A dlaczego nie rondo? I to o sporej średnicy. To przecież droga o dużym ruchu a światła na niej co kilkaset metrów. Kolejne jeszcze tylko spowolnią ruch. I tak co chwila powiększa się na tej ulicy obszar zabudowany to tu to tam.
Ale nie, fajniej światła zbudować.
Bo za szybko jeżdżą. To może jeszcze progi jakieś zbudujcie.

Łysy
12-02-2024 10:56

wyłącznie rondo! jak w normalnych, cywilizowanych krajach. wygodnie, płynnie, bezpiecznie i bez świateł.

Janek
12-02-2024 12:32

rondo się sprawdza jak z wszystkich kierunków ruch jest podobny. Tutaj mamy wyraźnie większy ruch na DW 719, a mniejszy na Brwinowskiej. Gdyby powstało tutaj rondo to nadal problemy mieliby Ci co chcą wjechać z Brwinowskiej na dw 719. Zwłaszcza gdy widzimy jaka jest "życzliwość" kierowców. Tutaj dochodzi jeszcze ruch pieszy i rowerowy.

Arek.
12-02-2024 14:57

Arek, nie masz racji. Nigdy tam nie ma aż takiego "sznurka" samochodów, żeby wyjeżdżający z małej uliczki nie dał rady włączyć się do ruchu.

Bezstronny
13-02-2024 08:07

@Bezstronny
podam świeży przykład z Grodziska. Rondo na skrzyżowaniu obwodnicy Grodziska i logistycznej. Jakiś czas temu zamknięta była DW579 i objazd był poprowadzony logistyczną właśnie do ronda. Ciężko było się włączyć, trzeba było czekać na okazję, bo cały czas jechały samochody w ciągu obwodnicy. korki na logistycznej były spore.

Arek.
13-02-2024 09:17

Arek, ja jednak upieram się przy swoim zdaniu. Rondo w ciągu ul.Logistycznej jest w dość specyficznym miejscu. Obwodnica, strefa przemysłowa, bliskość autostrady powodują, że ten tuch jest naprawdę dużo większy niż na trasie, gdzie planowana jest przebudowa skrzyżowania. Pozdrawiam.

Bezstronny
13-02-2024 16:25

W tym miejscu lepsze byłoby rondo.

pistolet_prezesa
12-02-2024 15:04

Pozdrawiam krzyżowców, tylko rondo

Zoltar
12-02-2024 16:47

Nareszcie. Hurra!!!!!



Opop
12-02-2024 18:11

Nareszcie. Hurra!!!!!

A kiedy Milanówek zrobi nawierzchnie na ulicy Iwaszkiewicza, przecież to 100 metrów horroru.

Opop
12-02-2024 18:15

Dobry krok, tylko, że najpierw zrobią światła a za 2-3 lata znowu zamkną i zrobią rondo, które moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem. Podobnie było w Piastowie na zjeździe z wiaduktu.

Marta
13-02-2024 12:35

Tylko, że jakiś niepełnosprawny urzędnik chciał zrobić z Piastowskiego ronda rondo turbinowe i dane są oznaczenia poziome, które są sprzeczne ze sobą i wprowadzają kierowców w zakłopotanie. A to rondo nawet nie stało obok turbinowego. Tutaj można znaleźć objaśnienia i sposób rozwiązania problemu: https://mrerdek1.blogspot.com/2017/12/110-rondo-w-piastowie-ponownie-wadliwie.html?m=1

Ogólnie też twierdzę, że rondo będzie lepszym rozwiązaniem w Milanówku/Brwinowie. Pruszków jest dobrym przykładem zbyt dużej ilości świateł. I dlatego teraz od strony Komorowa robią rondo.

Mateusz
15-02-2024 20:35

Rondo pewnie by mniej kosztowało, niż te nowe skrzyżowanie z tą całą drogą infrastrukturą do sterowania światłami, tym bardziej że miejsca jest tam na rondo aż za nadto

Misio