TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

01 2024

Będzie nowa szkoła w regionie. Umowa na budowę w Parzniewie podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/UG Brwinów1 - Grodzisk News


Po wielu perturbacjach Brwinów wreszcie doprowadził do startu budowy szkoły w Parzniewie. Pierwszym krokiem w realizacji inwestycji było zawarcie umowy, co nastąpiło we wtorek w urzędzie gminy.


Kontrakt podpisali burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński i przedstawiciel firmy ARBUD Investment, która przedsięwzięcie zrealizuje. – Mamy to! Dziś została podpisana umowa na budowę szkoły w Parzniewie! Wykonawcą została firma ARBUD Investment Już nie możemy doczekać się rozpoczęcia prac – ogłoszono z radością na profilu Brwinowa na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tymczasem przypomnijmy, co wejdzie w zakres zadania. W budynku mają znaleźć się m.in. 24 sale lekcyjne dla 450 uczniów, biblioteka, świetlica, gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz szatnia, a także kuchnia ze stołówką. W projekcie przewidziano także pomieszczenia personelu administracyjnego, pomieszczenia dla nauczycieli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe, porządkowe i techniczne.

W północnej części działki zaprojektowano boisko do gry w piłkę nożną z piłkochwytami o wymiarach pola gry 56 x 26 m. Wokół niego powstanie bieżnia okrężna o długości 200 m wraz z odcinkiem bieżni prostej po stronie południowej. Bieżnia prosta przewiduje możliwość biegów na dystansie 60 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, drogi i parkingi, a także dwa place zabaw o nawierzchni z trawy naturalnej. Pomyślano też o uczniach dojeżdżających do szkoły na rowerach – przed głównym wejściem do budynku w południowej części działki zaprojektowano cztery wiaty rowerowe. Zaplanowano również wykonanie przyłącza wodociągowego i przykanalika kanalizacji sanitarnej, a także instalacji zraszającej, zewnętrznej instalacji gazowej oraz przyłącza elektrycznego.

Brwinów przesunął pierwotną datę ukończenia inwestycji z 2025 roku na koniec czerwca 2026

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.