reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

08 2023

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plBędzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg - Grodzisk News


Korki w godzinach szczytu na ul. 3 Maja w Grodzisku niebawem powinny zniknąć. Przepustowość skrzyżowania z ul. Okulickiego ma wzrosnąć poprzez przebudowę i zmianę stałej organizacji ruchu.


Pod koniec kwietnia tego roku grodziscy radni podjęli uchwałę ws. przejęcia przez gminę od powiatu zarządzania częścią drogi powiatowej nr 1526W (ul. 3 Maja) na odcinku, od ul. Przejazdowej do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi powiatowej tj. ul. Okulickiego (dawna droga wojewódzka 579) oraz częścią ul. Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ul. Armii Krajowej. W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania poprzez utworzenie osobnego pasa do skrętu w prawo z ul. 3 Maja na ul. Okulickiego są niezbędne do „poprawy funkcjonalności i przejezdności skrzyżowania”. Wyznaczenie takiego pasa według radnych zmniejszyłoby uciążliwości związane z korkami i dość częstymi kolizjami w tym rejonie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I faktycznie taki pas powinien znacznie zmniejszyć korki, które zwłaszcza w godzinach szczytu tworzą się na ul. 3 Maja w kierunku ul. Okulickiego. Wczoraj natomiast grodziska gmina ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Okulickiego. Na czym ma polegać przebudowa?

W przetargu czytamy: „Przebudowa ul. 3 Maja zakłada zwiększenie długości dodatkowego pasa na wlocie wschodnim skrzyżowania oraz zmianę organizacji ruchu w celu poprawienia przepustowości, w szczególności przepustowości wlotu wschodniego. Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzenia na wlocie wschodnim skrzyżowania tylko możliwości jazdy na wprost (tj. w ulicę 3 Maja) oraz skrętu w prawo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku na wiadukt) bez możliwości skrętu w lewo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku do centrum). Z uwagi na tą zmianę konieczna będzie również przebudowa wlotu zachodniego skrzyżowania, tak aby dopasować tory ruchu pojazdów do nowej organizacji ruchu”. Oznacza to, że od strony Milanówka na ul. 3 Maja będą dostępne osobne pasy do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo. Nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ul. 3 Maja w ul. Okulickiego.

Inwestycji ma towarzyszyć przebudowa chodników, przebudowa zjazdów oraz przebudowa sieci uzbrojenia terenu. Może być również konieczna wycinka niektórych drzew, choć w zamówieniu zaznaczono, że wykonawca powinien dążyć do tego, aby zminimalizować liczbę wycinek.

Wykonawca będzie miał 12 miesięcy od daty podpisania umowy na opracowania mapy do celów projektowych z inwentaryzacją zieleni, opracowanie projektu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, opracowanie czasowej oraz stałej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych oraz odbiory.

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dlaczego, dlaczego to robicie? Dlaczego zostanie usunieta mozliwosc skretu w lewo? Czy byla rozwazana mozliwosc odkupienia fragmentu najblizszej posesji i dobudowania pasa do skretu w prawo bez usuwania istniejacego pasa do skretu w lewo?

Piotr Dobrogost
30-08-2023 13:11

Skręcających w lewo, od strony Milanówka, było zawsze bardzo mało, wręcz incydentalnie mało. Dlatego likwidacja skrętu w lewo ma sporo sensu. Dzięki temu jest szansa na odblokowanie tego korka.

Darek
30-08-2023 15:40

Skrzyżowanie Okulickiego z 3 Maja po raz kolejny przebudowywane dziwnym trafem zawsze przed wyborami.

Pamiętliwy
30-08-2023 15:53

Jeśli skręcających w lewo od strony Milanówka było mało to gdzie tu korek?Kolejne wydane bez sensu pieniądze oczywiście podatnika

Ola
30-08-2023 16:04

Korek stąd, że prawy pas jest do skrętu w prawo (na wiadukt) i jednocześnie do jazdy prosto (3 Maja koło parku Skarbków) i to on właśnie jest zakorkowany. Lewy tylko do jazdy w lewo jest nieużywany. Po rozdziale prawego na dwa kierunki ruchu (prosto i w prawo) wszystko się unormuje. - To ma sens.

Konrad
14-09-2023 11:38

Szkoda że od razu nie pomyślano o osobnym pasie do skrętu w prawo z Okulickiego (od wiaduktu)w 3go Maja. Tu też się korkuje, a i pas skrętu w lewo też powinien być dłuższy

Łukasz gro22
30-08-2023 18:44

A jak to wpłynie na wlot Zachodni z 3 maja? Bo wydaje mi się, że wtedy jeszcze gorzej będzie skręcić w lewo na wiadukt, jak z przeciwka będzie jechał pas prosto i drugi ze skrętem na wiadukt... Czyli wjazd wschodni będzie miał luźniej, a Zachodni będzie stał do PKP? ...

Adam.
30-08-2023 21:36

A nie lepsze byłoby rondo?

Piotr Dobrogost
30-08-2023 23:47

Napływ takiej ilosci ludzi ddo Grodziska jest skutkiem rozwoju deweloperki. Krajobraz grodziska małego cichego miasta zostaĺ przemeblowany i teraz miasteczko jest okropnie przeludnione, ciasne, duszne. To jest sypialnia jak Pruszków, osiedla w polach, zielone wsie też już niezielone. Coś okropnego. Ale przecież pseudoobwodnica miała korki rozładować?! A tymczasem?

Robert
31-08-2023 22:22

To nasili korki przy mediatece. Skoro nie będzie można skręcić w lewo w Okulickiego, kierowcy będą musieli skręcić w Bartniaka.

M.
09-09-2023 08:51
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.