TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

08 2023

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews.plBędzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg - Grodzisk News


Korki w godzinach szczytu na ul. 3 Maja w Grodzisku niebawem powinny zniknąć. Przepustowość skrzyżowania z ul. Okulickiego ma wzrosnąć poprzez przebudowę i zmianę stałej organizacji ruchu.


Pod koniec kwietnia tego roku grodziscy radni podjęli uchwałę ws. przejęcia przez gminę od powiatu zarządzania częścią drogi powiatowej nr 1526W (ul. 3 Maja) na odcinku, od ul. Przejazdowej do skrzyżowania z nowym przebiegiem drogi powiatowej tj. ul. Okulickiego (dawna droga wojewódzka 579) oraz częścią ul. Okulickiego, na odcinku od wiaduktu do ul. Armii Krajowej. W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że zaprojektowanie i przebudowa skrzyżowania poprzez utworzenie osobnego pasa do skrętu w prawo z ul. 3 Maja na ul. Okulickiego są niezbędne do „poprawy funkcjonalności i przejezdności skrzyżowania”. Wyznaczenie takiego pasa według radnych zmniejszyłoby uciążliwości związane z korkami i dość częstymi kolizjami w tym rejonie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I faktycznie taki pas powinien znacznie zmniejszyć korki, które zwłaszcza w godzinach szczytu tworzą się na ul. 3 Maja w kierunku ul. Okulickiego. Wczoraj natomiast grodziska gmina ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Okulickiego. Na czym ma polegać przebudowa?

W przetargu czytamy: „Przebudowa ul. 3 Maja zakłada zwiększenie długości dodatkowego pasa na wlocie wschodnim skrzyżowania oraz zmianę organizacji ruchu w celu poprawienia przepustowości, w szczególności przepustowości wlotu wschodniego. Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzenia na wlocie wschodnim skrzyżowania tylko możliwości jazdy na wprost (tj. w ulicę 3 Maja) oraz skrętu w prawo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku na wiadukt) bez możliwości skrętu w lewo (tj. w ulicę L. Okulickiego w kierunku do centrum). Z uwagi na tą zmianę konieczna będzie również przebudowa wlotu zachodniego skrzyżowania, tak aby dopasować tory ruchu pojazdów do nowej organizacji ruchu”. Oznacza to, że od strony Milanówka na ul. 3 Maja będą dostępne osobne pasy do jazdy na wprost oraz do skrętu w prawo. Nie będzie natomiast możliwości skrętu w lewo z ul. 3 Maja w ul. Okulickiego.

Inwestycji ma towarzyszyć przebudowa chodników, przebudowa zjazdów oraz przebudowa sieci uzbrojenia terenu. Może być również konieczna wycinka niektórych drzew, choć w zamówieniu zaznaczono, że wykonawca powinien dążyć do tego, aby zminimalizować liczbę wycinek.

Wykonawca będzie miał 12 miesięcy od daty podpisania umowy na opracowania mapy do celów projektowych z inwentaryzacją zieleni, opracowanie projektu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, opracowanie czasowej oraz stałej organizacji ruchu, wykonanie robót budowlanych oraz odbiory.

Będzie przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Okulickiego. Jest przetarg - Grodzisk Newsfoto: grodzisk.pl


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Dlaczego, dlaczego to robicie? Dlaczego zostanie usunieta mozliwosc skretu w lewo? Czy byla rozwazana mozliwosc odkupienia fragmentu najblizszej posesji i dobudowania pasa do skretu w prawo bez usuwania istniejacego pasa do skretu w lewo?
Piotr Dobrogost


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.