07

05 2023

Awans był tak blisko... Sparta przegrywa z Jaworznem po niesamowitej walce!

Prawdziwy emocjonalny roller-coaster zafundowali kibicom siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki i MCKiS-u Jaworzno w bezpośrednim meczu decydujący o awansie do Tauron 1 Ligi. W pięciosetowej batalii minimalnie lepsza okazała się ekipa z Jaworzna, choć wydawało się, że w piątej partii wygrana jest dla Spartiatów na wyciągnięcie ręki...

Mecz mógł dla graczy Tomasza Rosy zakończyć się równie dobrze znacznie szybciej, gdyż rywale z Jaworzna prowadzili już 2:0, w pierwszej odsłonie MCKiS prezentował się lepiej, a zawodnicy Sparty sprawiali wrażenie spiętych, podenerwowanych stawką meczu. W rezultacie pierwszy set padł łupem jaworznian 25:19.

Początek drugiej partii przebiegał pod znakiem walki punkt za punkt, a w środkowej fazie seta to Sparta poczęła budować przewagę. Kiedy wydawało się, że przy stanie 17:12 nic złego grodziskiej ekipie stać się nie może, dziwna niemoc i przestój w ataku dopadły podopiecznych Tomasza Rosy. To w połączeniu z dobrą grą drużyny z Jaworzna doprowadziło do gry na przewagi. W emocjonującej końcówce obie drużyny miały piłki setowe, lecz tę udało się wykorzystać siatkarzom z Jaworzna i wygrać partię 31:29.

W meczu było zatem 2:0, ale nasi siatkarze po raz kolejny pokazali iście spartańską wolę walki. W trzeciej partii mieli ofensywne nastawienie i powoli budowali przewagę punktową. Przy stanie 18:13 wielu kibiców drżało pewnie o to, czy nie powtórzy się sytuacja z poprzedniej. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a Sparta wygrała bardzo pewnie 25:15.

Napędzeni własną dobrą grą Spartiaci walczyli twardo od początku czwartego seta i w jego środkowej fazie udało im się przełamać opór rywali. Ostatecznie wygrali tę partię 25:20 i doprowadzi do tie-breaka!

W tym było już 9:5 dla Sparty, ale wtedy to zespół Jaworzna odnotował serię punktów, a prowadząc 13:12 zdobyli kluczowy – jak się zdaje – punkt blokiem, dający dwie piłki meczowe. W kolejnej akcji obie drużyny miały szanse na zdobycie punktu, ale mecz zamkną kolejny punktowy blok jaworzniańskiej drużyny.