16 10 2016

Zbiórka wielkogabarytów i zużytego sprzętu AGD i RTV

16.10.2016, godz.: 15:42
Zbiórka wielkogabarytów i zużytego sprzętu AGD i RTV
Fot. mos.gov.pl

Na najbliższy tydzień zaplanowano w Baranowie zbiórkę elektroodpadów oraz odpadów wielkogabarytowych. Specjalne kontenery pojawią się już jutro.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także meble nie mogą być wyrzucane jak zwykłe śmieci. Szczególnie elektroodpady wymagają specjalistycznej utylizacji, aby nie zanieczyszczały środowiska. Następnie poddawane są recyclingowi i wykorzystywane m.in. do produkcji nowych sprzętów. Do elektrośmieci zaliczamy popsute, nieużywane i niepotrzebne komputery, telefony, pralki, lodówki itp. Natomiast odpady wielkogabarytowe to problematyczne (ze względu na duży rozmiar) przedmioty np. stare kanapy, fotele, szafy, wanny, grzejniki.

W gminie Baranów po raz kolejny firma śmieciowa rozstawi kontenery, do których będzie można wyrzucić problematyczne odpady. Jutro (17 października) pojawią się one w Baranowie przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Armii Krajowej 89. Dwa dni później (19 października) pojemniki zostaną ustawione w Kaskach na placu przy kościele, a w piątek (21 października) w Cegłowie na placu przy Stacji Uzdatniania Wody.

– Kontenery zostaną podstawione w wyznaczonych miejscach o godzinie 7.00 rano we wskazanych powyżej dniach, a odebrane ok. 9.00 dnia następnego. W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt do firmy Remondis tel. (46) 862 20 42 lub do Urzędu Gminy Baranów tel. (46) 858 13 50 – mówią przedstawiciele organizatora zbiórki.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi