19 11 2016

Zbiórka wielkogabarytów i elektroodpadów

19.11.2016, godz.: 18:45
Zbiórka wielkogabarytów i elektroodpadów
Fot. Pixabay

Na przełomie listopada i grudnia operator śmieciowy w Żabiej Woli przeprowadzi zbiórkę odpadów elektrycznych, elektronicznych i wielkogabarytów. Chęć pozbycia się takiego sprzętu należy mu jednak zgłosić.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być wyrzucany jak zwykłe śmieci, ponieważ zawiera trujące substancje. Wymaga on specjalistycznej utylizacji, aby nie zanieczyszczał środowisk. Następnie jest poddawany recyclingowi i wykorzystywany m.in. do produkcji nowych sprzętów. Do elektrośmieci zaliczamy popsute, nieużywane i niepotrzebne komputery, telefony, pralki, lodówki itp. Natomiast odpady wielkogabarytowe to problematyczne (ze względu na duży rozmiar) przedmioty np. stare kanapy, fotele, szafy, wanny, grzejniki.

W dniach od 28 listopada do 2 grudnia w żabiowolskiej gminie będzie prowadzona zbiórka tych odpadów. Osoby zainteresowane pozbyciem się kłopotliwych rzeczy powinny się zgłosić do firmy Jarper, dzwoniąc pod numery (22) 756 16 66, (22) 756 10 66 lub pisząc pod adresem mailowym: jarper@jarper.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od 21 do 25 listopada.

Odbiór odpadów nastąpi bezpośrednio z posesji mieszkańców. Osoby, które dokonają zgłoszenia powinny w umówionym dniu do godz. 7.30 wystawić przed posesję przedmioty przeznaczone do utylizacji.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi