23 02 2018

Zagospodarują kolejne tereny zielone

23.02.2018, godz.: 12:45
Zagospodarują kolejne tereny zielone
Fot. grodzisk.pl

Grodzisk kontynuuje realizację projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – Etap II”. Magistrat tym razem zamierza zagospodarować tereny zielone m.in. w rejonie osiedla Kopernika.

Na realizację tego projektu gmina pozyskała ponad 5,7 mln zł dotacji. W jego ramach mają powstać 4 nowe parki i 7 skwerów, a także zostaną zagospodarowane pasy zieleni wzdłuż 14 ulic. Umowy na niektóre inwestycje już zostały podpisane z wykonawcami jak m.in. na park w Łąkach (więcej tutaj) czy Park Piłsudskiego (więcej tutaj).

Teraz magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na zagospodarowanie kolejnych terenów zielonych. Przetarg został podzielony na dwie części. Pierwsza obejmuje zagospodarowanie  skwerów przy ulicach Bairda (w rejonie starego placu zabaw – na zdjęciu) oraz między ulicami Teligi i a 3 Maja. Przy pierwszej z wymienionych lokalizacji powstanie „Ogródek Seniora”, z ciągami pieszymi z nawierzchni mineralnych, trawnikami, ławkami, koszami i warzywnikiem. Na Teligi z kolei zaplanowano urządzenie trawników, montaż siłowni plenerowej, a także nasadzenia.

Druga część tej inwestycji obejmuje  zagospodarowanie pasów zieleni przy ulicach: Armii Krajowej, Wólczyńskiej, Cichej, Sadowej, Grunwaldzkiej, Szerokiej, Średniej, skarp przy ul. Bałtyckiej i Okulickiego oraz skweru przy ul. Sadowej. W jej ramach ma zostać wykonana wycinka  drzew i krzewów znajdujących się w złym stanie, założenie rabat, a w przypadku skweru przy ul. Sadowej również ułożenie trawników z rolki.

Wybrany wykonawca będzie zobowiązany do pielęgnacji tych terenów w ciągu 24 miesięcy od daty odbioru inwestycji przez gminę, a te zaplanowano najpóźniej na 30 października 2018 r.

Dodaj Komentarz

  • jason

    A kiedy grodzisk i jego włodarze zakończą projekt „wspieramy swoich – podniesienie jakości życia własnego, radnych, ich rodzin i kolegów” i zaczną zajmować się faktycznymi problemami gminy? Aktualnie w zakresie tego projektu realizowane jest zadanie pod nazwą „ratujmy przerost zatrudnienia w szkole podstawowej nr 5/dawne gimnazjum nr3 a przez to etaty dla tzw. swoich ludzi”. Realizacja tego zadania odbywa się poprzez nakłanianie jak największej liczby rodziców przede wszystkim szkoły podstawowej nr1 do przeniesienia dzieci do SP5. Wówczas stołki i znacząco za dużo zatrudnienie dla swoich zostanie zachowane. Polecam porównać obecne składy rady miejskiej i powiatu ze składem grona pedagogicznego oraz pozostałych pracowników SP5. Na pierwszy rzut oka 1/4 to radni, ich rodziny i znajomi. Może dlatego w SP5 jest tak znacząco lepiej niż w pozostałych szkołach w gminie – więcej języków obcych, zajęć fakultatywnych etc, oznacza wprost jedno – większą liczbę etatów. Dla kogo? Jak w zdaniu wcześniej.

    Nie cały Grodzisk jest ślepy, drodzy Państwo. Rozumiem, że ponad 20 lat pozwoliło na wypracowanie „bezkarnej” niemalże sytuacji dla rządzących, rozumiem też że zostały maks. 2 kadencje, więc czas „nagarniać” do siebie do oporu, ale trochę umiaru i klasy. Nawet w szkołach uprawiacie już politykę stołków dla swoich? Czas na zmiany.

  • Agnes

    Zgadzam sie w 100 proc. Zatrudnione w SP5 klany O. i Ś wierne od lat bezgranicznie temu Najwazniejszemu w gminie musza miec sie dobrze. Piatke trzeba zatem wspierac, niewazne jakimi metodami. W koncu corkę samego Najwazniejszego pan O. w centrum kultury zatrudnil, to i dlug wdziecznisci wobec Panujacej od zawsze w SP5 / Gimnazjum nr3 jego zony jest 🙂 Dla mnie jest w pelni zrozumiale czemu od lat wlasnie ta szkola jest faworyzowana, z lamaniem prawa i regul. Sprawa nadaje sie do kuratorium i mediow, ale to przeciez tylko jedna z setek i to mniejszych tego typu, ktore od lat maja miejsce w grodzisku. Rodzicom SP1 ktorzy dali sie nabrac na te wiejska propagande grodziskiej sitwy i przeniosa swoje dzieci do SP5 w interesie polityczno-towarzyskich elit gminy, nalezy wspolczuc. Sporo mowilo sie, ze w tej szkole od zawsze byly powazne problemy z mlodzieza w tym z narkotykami. Moze dlatego na wejsciu do budynku swego czasu, nie czy do teraz, zainstalowana byla krata, z furtka otwierana po okazaniu identyfikatora przez uczniow. Nuespotykane w normalnych szkolach, no ale…Oczywiscie problem byl ukrywany-w tej szkole, z ta wladza? 🙂 niemozliwe 🙂 moze warto ratiwac swoje dzieci i zamiast niepotrzebnego w podstawiwce etatu np dla doradcy zawodowego, czy piatego jezyka obcego, zadbajcie panstwo o etat specjalisty od przeciwdzialania patologiom i uzaleznieniom wsrod mlodziezy

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi