06 02 2018

Zaczytaj się z Misiem Krzysiem! Akcja czytelnicza dla grodziskich dzieci

06.02.2018, godz.: 07:47
Zaczytaj się z Misiem Krzysiem! Akcja czytelnicza dla grodziskich dzieci

Grodziska biblioteka publiczna zaprasza na kolejną akcję czytelniczą, która skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – Zaczytaj się z Misiem Krzysiem. Zasady akcji są podobne do tej z Biblusiem.

Tym razem w świat książek poprowadzi Was Miś Krzyś, który będzie je z Wami czytał i będzie on czekał na Was w bibliotece. – Zachęcamy dzieci do wypożyczania książek, rysowania bohaterów czytanych opowieści w dzienniczkach, które przygotowaliśmy dla Was w bibliotece i odbierania upominków – mówią organizatorzy akcji.

Akcja trwa od 5 lutego 2018 r. do 23 kwietnia 2018 r. Zgłoszenia uczestników przyjmują wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Grodzisku Mazowieckim: Oddział dla Dzieci przy ul. Spółdzielcza 9, oraz filie: Filia nr 1 w Kadach, ul. Środkowa 72 (świetlica wiejska), Filia nr 2 przy ul. Westfala 3 (Pawilon Kultury), Filia nr 3 w Izdebnie Kościelnym, ul. ks. M. Oziębłowskiego 9 (szkoła podstawowa).

Krok I.  Start  Jeśli nie masz karty bibliotecznej, to należy ją założyć. W tym celu poproś mamę lub tatę, żeby przyszli z Tobą do Biblioteki i założyli Tobie konto biblioteczne. Jeżeli jesteś już czytelnikiem i pragniesz wziąć udział w akcji, przyjdź i odbierz Pakiet na start: przypinkę dla uczestnika akcji oraz  Dzienniczek Misia Krzysia. (Dzienniczek Misia Krzysia to oznaczony przez Organizatora zeszyt 32 kartkowy z zamieszczoną metryczką z danymi czytelnika: imię, nazwisko, adres, nr telefonu do rodzica, opiekuna). Inne własne zeszyty są niedopuszczalne.

Krok II.  Stemple  W otrzymanym Dzienniczku Misia Krzysia, opisujesz, rysujesz, wyklejasz (technika dowolna) bohatera lub najciekawszy wątek z wypożyczonej i przeczytanej książki. Wykonany rysunek należy podpisać, np. nazwać bohatera i podać tytuł książki. W nim również zbierasz stemple-pieczątki, które otrzymujesz od bibliotekarza, po okazaniu wykonanej pracy (przedkładasz dzienniczek). W dzienniczku opisujesz tylko te książki, które wypożyczasz z grodziskiej biblioteki publicznej.

Krok III. Niespodzianka Po wypożyczeniu i opisaniu 10 książek, za swoją pracę otrzymujesz maskotkę, Misia Krzysia i pracujesz dalej.

Krok IV.  Meta Uczestnicy, którzy wypożyczą i opiszą  20 książek, zdobędą dwadzieścia pieczątek i złożą w bibliotece Dzienniczek do dnia 23 kwietnia 2018 r., wezmą udział w konkursie na Najpiękniejszy Dzienniczek Misia Krzysia.

Krok V. Nagrody Uroczyste podsumowanie i nagrodzenie uczestników nastąpi w maju podczas Tygodnia Bibliotek, o czym będziemy informować na bieżąco w placówkach Biblioteki oraz na stronie internetowej: Nagrody zapewnia organizator.

Patronem medialnym akcji jest GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi