15 08 2015

Wreszcie konkrety ws. Stawów. We wrześniu przetarg

15.08.2015, godz.: 10:22
Wreszcie konkrety ws. Stawów. We wrześniu przetarg
fot. GrodziskNews

Po wielu miesiącach uciążliwiej biurokracji i „papierologii” start modernizacji Stawów Walczewskiego wreszcie nabiera realnych kształtów. – We wrześniu zamierzamy ogłosić przetarg na realizację inwestycji – deklarują grodziscy urzędnicy.

Przygotowania procedury przetargowej oznaczają, że magistrat otrzymał od wojewody uprawomocnione pozwolenie na budowę, czyli takie które zyskało tzw. klauzulę ostateczności. – Mamy już w ręku prawomocną decyzję wojewody zezwalającą na rozpoczęcie działań budowlanych. We wrześniu zamierzamy ogłosić przetarg na całość inwestycji i jeszcze w tym roku rozpocząć roboty – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik Inwestycyjno-Technicznej Obsługi Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Na razie jeszcze nie wiadomo w jaki sposób etapowana będzie inwestycja, a to m.in. na ze względu na duży poślizg spowodowany przeciągającymi się procedurami urzędowymi. – Na pewno będziemy chcieli przeprowadzić modernizację jak najsprawniej. Więcej będziemy wiedzieli po wyborze wykonawcy – wyjaśnia Olkowski.

Modernizacja Stawów Walczewskiego to niezwykle wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, tym bardziej że odnowiony obiekt zaoferuje Grodziszczanom znacznie więcej możliwości atrakcyjnego wypoczynku i rekreacji. Pojawi się tam dodatkowy duży staw, po którym będzie można pływać żaglówkami, powstanie wysepka dla ptaków oraz coś na kształt klubu wodniackiego, w którym chętni wypożyczą sprzęt do pływania po stawach.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata