03

09 2019

Wreszcie jest! Pierwsze zwycięstwo Pogoni w III lidze

Wreszcie jest! Pierwsze zwycięstwo Pogoni w III lidze - Grodzisk News

W ostatnim meczu z RKS-em Radomsko Pogoń Grodzisk odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym, pokonując gospodarzy 3-1!

Przed meczem drużyna zdawała sobie sprawę że o punkty będzie niezwykle ciężko. Gospodarze meczu w swoim składzie mają zawodników, którzy ? z niejednego piłkarskiego pieca chleb jedli?. Wspomnieć chociażby należy takich graczy, jak Krzysztof Pilarz, Adrian Klepczyński czy Mariusz Przybylski, czyli zawodników, którzy rozegrali wiele spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wiedzieliśmy także, że każde spotkanie bez wygranej powoduje w grodziskiej drużynie większą presję. I tę presję było widać na początku spotkania, w które lepiej weszli miejscowi zawodnicy. To oni przeważali i bardziej zagrażali bramce strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego. Jednak od 15. minuty gra się wyrównała. Pomimo dobrych kilku okazji z obydwu stron, do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Drugą połowę rozpoczęli grodziszczanie najlepiej jak tylko mogli. W 49. minucie Kuba Kołaczek zdobywa bramkę i to Grodziski KS objął prowadzenie! Niestety w 62. minucie chwila dekoncentracji i Radomsko wyrównuje stan rywalizacji. Każda kolejna minuta to rosnąca niepewność i pytanie, kto zdobędzie gola, bo sytuacji nie brakowało ? zarówno dla nas, jak i gospodarzy. W 77. jednak to nasza Pogoń wyprowadza cios zakończony kolejnym golem. A zdobył go Patryk Szymański. Nie mający nic do stracenia gospodarze mocniej zaatakowali co wykorzystała Pogoń wyprowadzając w 90. minucie kontrę zakończoną golem autorstwa Kuby Łabędy! W ten oto sposób odnosimy długo wyczekiwane zwycięstwo, które na pewno da drużynie więcej spokoju i można mieć nadzieję, że na dobre odblokuje naszych zawodników. Szansa na kolejne punkty już w najbliższą sobotę, kiedy to o godzinie 15.30 w Grodzisku mierzyć się będziemy z Bronią Radom. RKS Radomsko ? Pogoń Grodzisk 1:3 (0:0) Bramki: Kamil Sadziński ? Kuba Kołaczek, Patryk Szymański, Jakub Łabęda Skład Pogoni: Przyrowski, Małkowski (79' Borychowski ), Jędrzejczyk, Broniarek, Łoś, Szymański (79' Łabęda ), Gajda (79' Pietraszek), Baranowski, Jaroń ? żk (85' Grabowski) Kołaczek ? żk, Strzałkowski