08 07 2017

Wieteska piłkarzem Górnika Zabrze. Zagra w ekstraklasie

08.07.2017, godz.: 12:22
Wieteska piłkarzem Górnika Zabrze. Zagra w ekstraklasie
fot. GrodziskNews

Wychowanek grodziskiej Pogoni Mateusz Wieteska z szansą regularne występy w polskiej ekstraklasie piłkarskiej. Utalentowany 20-letni defensor podpisał wczoraj kontrakt z Górnikiem Zabrze, który obowiązywać będzie do 2020 roku.

Smaczku dodaje fakt, że Górnicy wykupili Wieteskę na zasadzie transferu definitywnego z klubu swego historycznego rywala – Legii Warszawa. Dotychczas Mateusz grał przeważnie w rezerwach stołecznego zespołu, choć ma za sobą także debiut w Lidze Mistrzów, który zaliczył w dortmundzkim pojedynku z Borussią.

Legia stawiała jednak głównie na to, by Wieteska nabierał doświadczenia i oprócz występów w rezerwach i drugim zespole mistrza Polski, wypożyczała go również do innych ekip. Mateusz ma za sobą grę w Dolcanie Ząbki, a minioną rundę spędził w pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

Górnik, który miniony sezon również spędził na zapleczu ekstraklasy miał okazję dobrze przyjrzeć się możliwościom Wieteski i zdecydował, że podpisze z nim kontrakt obowiązujący do 2020 roku. Tym samym obrońca rodem z Grodziska, będzie miał zapewne sporo szans na występy na najwyższym poziomie naszych rozgrywek.
Legia zastrzegła sobie prawo do ewentualnego odkupienia zawodnika.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata