04 10 2019

Wiecha zawisła na ośrodku Legii w Książenicach

04.10.2019, godz.: 16:25
Wiecha zawisła na ośrodku Legii w Książenicach
Fot. GrodziskNews.pl

Zakończył się pierwszy etap budowy ośrodka szkoleniowego Legia Training Center w Książenicach. Budynek ośrodka już nabrał kształtów, powstają już także boiska.

Na uroczystości pojawili się oficjele zarówno stołecznego klubu jak i z grodziskiej gminy oraz powiatu. Nie zabrakło prezesa Legii Warszawa Dariusza Mioduskiego, jednego z kluczowych zawodników zespołu z Łazienkowskiej – Marko Vesovicia, a także burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego, starosty powiatu grodziskiego – Marka Wieżbickiego. Swoją obecnością uroczystość uświetnił aktor Andrzej Grabowski.

Prezes Legii podkreślił, że ośrodek w Książenicach, to jest dla niego „oczko w głowie”, zaznaczył, że traktuje tę inwestycję trochę jak budowę własnego domu. Jest w nią niezwykle zaangażowany.

Najwięcej na temat samej inwestycji powiedzieli jednak przedstawiciele wykonawcy. – Jesteśmy na etapie zakończenia stanu surowego budynku ośrodka, w wielu miejscach jesteśmy nawet trochę dalej. Zawieszenie wiechy to jakby zakończenie pierwszej połowy meczu. Wygrywamy 1:0, ale musimy jeszcze zagrać drugą, równie dobrą, albo jeszcze lepszą – zaznaczył jeden z przedstawicieli firmy PORR.

Szef projektu Legia Training Center, zaznaczył, że w ciągu czterech miesięcy od rozpoczęcia budowy dotychczas wylano 4,5 tys. m sześc. betonu, zużyto już ponad 500 ton stali. Udało się już zakończyć konstrukcję budynku głównego. Obecnie prace polegają m.in. na wykonywaniu ścian osłonowych (na parterze ponad 80 proc. już wykonano), instalowanie stolarki okiennej, wykonywana jest elewacja, trwają prace dekarskie. Plan jest taki, aby przed zimą zamknąć budynek i wtedy ruszyć z robotami wykończeniowymi. Jednak jak podkreślił, najważniejsze dla Legii to to co na zewnątrz się dzieje. – Udało nam się już wykonać trzy pełnowymiarowe boiska, jesteśmy w trakcie siania trawy, wyposażone są w drenaż, system nawadniania, stoją już maszty oświetleniowe. Kolejne boiska powstaną według ustalonego harmonogramu. Rozpoczęte zostały też prace drogowe – wymienił.

O inwestycji i jej realizacji w samych superlatywach wypowiadał się burmistrz Grodziska.a – Wielki szacunek dla firmy PORR. Od 25 lat realizujemy inwestycje na terenie grodziskiej gminy, jedne większe, inne mniejsze i tempo oraz jakość prac jest kapitalna. Mamy tu wyjątkową sytuację: budujemy drogę (ul. Olszowa – przyp. Red.), budujemy kanalizację, wodę, gmina Nadarzyn buduje kanalizację. Po prostu przez dwa dni chodziłem nerwowy i nie mogłem spać bo był duży problem z dojazdem do tej inwestycji. Całe szczęście udało się to jakoś wszystko rozwiązać – mówił Grzegorz Benedykciński.

Inwestycja ma być gotowa w czerwcu, a obiekt ma zostać oddany do użytku w lipcu 2020 r.

A jak Legia Training Center wygląda obecnie? Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata