25 09 2018

Wciąż możesz złożyć propozycje do budżetu

25.09.2018, godz.: 07:48
Wciąż możesz złożyć  propozycje do budżetu
fot. Pixabay

Podkowa Leśna przgotowuje projekt budżetu miasta na 2019 rok. Magistrat do końca miesiąca prowadzi więc nabór propozycji od mieszkańców.

Budżet partycypacyjny to niejedyny w podkowie mechanizm, w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego.  Samorządowcy chcą również aby mieszkańcy mieli wpływ na zasadniczy budżet miasta.

– Wnioski mogą zgłaszać zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje. Należy je składać w Sekretariacie Urzędu Miasta Podkowa Leśna lub wysłać pocztą w terminie do dnia 30 września. Można je również przesyłać drogą elektroniczną na adres: urzadmiasta@podkowalesna.pl. Każdy wniosek powinien zawierać nazwę zadania, jego krótką charakterystykę, uzasadnienie realizacji oraz w miarę możliwości szacunkowy koszt – poinformował podkowiański magistrat.

– Propozycje i sugestie Mieszkańców zostaną przeanalizowane pod kątem celowości oraz możliwości ich zrealizowania. Złożenie wniosku nie oznacza automatycznego uwzględnienia proponowanych wydatków w projekcie budżetu – dodał.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi