11 05 2015

W regionie obyło się bez incydentów

11.05.2015, godz.: 13:06
W regionie obyło się bez incydentów
fot. GrodziskNews

Zniknięcie 1700 kart do głosowania, nietrzeźwi członkowie komisji wyborczych, agitacja za jednym z kandydatów i występowanie przeciwko innemu – tego rodzaju incydenty wyborcze zanotowali policjanci na terenie całego kraju. W powiecie grodziskim było jednak pod tym względem bardzo spokojnie.

W niedzielę po południu Państwowa Komisja Wyborcza, że nie odnotowano incydentów, przez które należałoby przedłużyć głosowanie. Nie obyło się jednak bez innych zdarzeń, przy których musiała interweniować policja.

– 9 maja dyrektor delegatury z Bydgoszczy zgłosił brak 4 paczek z 1700 kartami do głosowania. Karty zostały uzupełnione z zasobu rezerwy delegatury, a policja prowadzi postępowanie w kierunku ukrywania dokumentów wyborczych – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – poinformował na konferencji szef PKW Wojciech Hermeliński.

Inny odnotowany incydent polegał na namalowaniu czarną farbą na ścianie lokalu wyborczego nazwiska jednego z kandydatów na prezydenta. Na Facebooku pojawił się z kolei wpis przeciwko innemu kandydatowi. Były także przypadki nietrzeźwości członków komisji. Tak było w Suchedniowie w powiecie skarżyskim (woj. świętokrzyskie), w Płocku (woj. mazowieckie) i w Sulechowie (woj. lubuskie), gdzie jeden z członków Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 miał około 2,7 promila alkoholu. Nietrzeźwi zostali odsunięci od pracy w komisjach; mogą odpowiadać za wykroczenie.

A jak minęła wyborcza niedziela w naszym powiecie. – Było bardzo spokojnie, nie odnotowaliśmy ani jednego przypadku złamania ciszy wyborczej, jak również innych incydentów – mówi nam st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata