15 02 2019

W grodziskim CK spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Sprawdź, czy wygrałeś bilety

15.02.2019, godz.: 15:44
W grodziskim CK spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Sprawdź, czy wygrałeś bilety
fot. Mat. organizatora

Po komedii kryminalnej „Pół na pół” oraz tragikomedii paramałżeńskiej „Kłamstwo”, na grodziskiej scenie zagości kolejna sztuka w gwiazdorskiej obsadzie. Tym razem klasyka teatru światowego – spektakl „Samoobsługa”. Poznaliśmy zwycięzcę pierwszego konkursu! Szczegóły na dole artykułu.-

Jesteście gotowi na, jak zwykle, niewygodny, ale jakże odprężający śmiech i przerażającą zabawę, aby zweryfikować „wytarte” pojęcia: przyjaźń, szczęście, wolność, prawda? Aby poznać banalny cennik ich kupna bądź ich utraty? To wszystko czeka na Was podczas spektaklu „Samoobsługa”! – zapowiada wydarzenie jego organizator, Agencja Artystyczna Monolit.

Para podejrzanych typów to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w „Pulp Fiction”: Travolta i Samuel L. Jackson. Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Z niemałą pomocą reżysera spektaklu Wojciecha Malajkata oraz aktorów: Mikołaja Roznerskiego i Piotra Szwedesa, którzy jako zawodowi mordercy czekają na następne zlecenie, zabijają… Na razie wolny czas, prowadząc błyskotliwe i zabawne dialogi, jednocześnie realizując dochodzące do nich „z góry” polecenia.

Mówią o wielu rzeczach, wypowiadają przy tym sporo słów (które nie służą porozumieniu, lecz skrywają intencje) zastanawiając się nawet nad ich gramatyczną i stylistyczną poprawnością. Byle tylko ukryć swój wzrastający niepokój. Czekają na odpowiedzi zadawanych przez siebie pytań, jakby czekali w napięciu na jedyny pocisk w rosyjskiej ruletce. Czy życie jest jak tytułowa samoobsługa, czy jednak potrzebują siebie nawzajem i mogą liczyć na lojalność? Jednak z drugiej strony doskonale wiedzą, że prowadząc życie łowcy znają jego główną zasadę: „Życie… każdego z nas ma na muszce”.

Kto kogo ma na niej w „Samoobsłudze”? Musicie przekonać się sami. Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza – to cechy charakterystyczne tego znakomitego spektaklu. Nuda nie ma tutaj wstępu. Nawet na gapę. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Zapewne brawami, skoro sztukę Harolda Pintera przedstawią Państwu – Malajkat, Roznerski i Szwedes.

Spektakl „Samoobsługa”: 25 marca 2019 r. (poniedziałek), godz. 19:30, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki (ul. Spółdzielcza 9), Grodzisk Mazowiecki.

Bilety na wydarzenie w cenie 90 zł do nabycia w kasie Kina Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, kasy/rezerwacje tel. 22 734 79 44, kino@centrumkultury.eu), w Internecie na stronie organizatora (www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY) oraz na portalach: kupbilecik.pl i abilet.pl.

KONKURS
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zdobycia jest jedno podwójne zaproszenie na grodziski spektakl. Zdobędzie je osoba, która dziś 11 lutego punktualnie o godz. 12.00 jako pierwsza przyśle maila pod adresem info@grodzisknews.pl, w treści wpisując „Samoobsługa w Grodzisku”. W treści należy również podać imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Zwycięzcą konkursu i co za tym idzie zdobywcą podwójnego zaproszenia został pan Mariusz Kacprzak. Gratulujemy! Ze zwycięzcą skontaktujemy się telefonicznie, a wszystkim dziękujemy za udział. Będzie kolejna szansa wygrania wejściówek!

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi