14 05 2018

Utrudnienia i odwołane pociągi do 18 maja

14.05.2018, godz.: 09:32
Utrudnienia i odwołane pociągi do 18 maja
fot. GrodziskNews

Koleje Mazowieckie podały dziś, że szykują się kolejne dni z utrudnieniami w ruchu pociągów i odwołanymi składami. Ekipy prowadzące modernizację linii 447 wciąż nie zakończyły prac przy montaż rozjazdów Prace na posterunku odgałęźnym Warszawa Włochy. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać ma do 18 maja włącznie.

– W związku z nieukończeniem w terminie prac związanych z modernizacją posterunku Warszawa Włochy od dnia 14.05.2018 wystąpią na węźle warszawskim utrudnienia w ruchu pociągów. Od dnia 06.05.2018 działa Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w PKP PLK w celu opracowania tymczasowej awaryjnej organizacji ruchu i minimalizacji opóźnień. Nadal nie ma możliwości przejścia przez posterunek Warszawa Włochy liczby pociągów zaplanowanej od dnia 08.05.2018 – poinformowały Koleje Mazowieckie.

– Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu pociągów na linii Warszawa – Skierniewice (odcinek Warszawa – Grodzisk Mazowiecki) i Warszawa – Łowicz Główny (odcinek Warszawa – Błonie). Niektóre pociągi na wskazanych odcinkach zostały odwołane, bądź kursują w skróconej relacji. Wprowadzono dodatkowe zatrzymania pociągów PKP IC. Łącznie odwołanych zostaje 7 pociągów w całej relacji, 2 pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zarządzone zostało nadzwyczajne wzajemne honorowanie biletów KM, IC na odcinku Warszawa – Skierniewice i Warszawa – Łowicz Główny – dodały.

Taka sytuacja ma się utrzymać do piątku 18 maja. Szczegółowy wykaz zmian w załączeniu – tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi